Ciążowe dolegliwości - jak sobie z nimi poradzić?

Borykacie się z ciążowymi dolegliwościami i nie wiecie, jak sobie z nimi poradzić aby nie skrzywdzić maluszka? Zobaczcie nasze podpowiedzi!

Ciążowe dolegliwości - jak sobie z nimi poradzić?

Ciążowe dolegliwości - jak sobie z nimi poradzić?


Ciąża to piękny okres w życiu kobiety, lecz oprócz ruchów dziecka, a raczej często jeszcze zanim je wyczujemy pojawiają się dolegliwości, z którymi musimy sobie jakoś poradzić, a jak wiadomo, jest to trudne, gdyż nie wszystkie leki możemy przyjmować. Zobaczcie nasze porady.

Ciąża to głównie wzrost rozmiarów brzucha, a co za tym idzie, zwiększenie objętości skóra, która na ten fakt może reagować swędzeniem. Najlepszym sposobem na poradzenie sobie z tym uciążliwym uczuciem jest stosowanie kremów przeznaczonych specjalnie dla kobiet w ciąży, gdyż mają one działanie silnie nawilżające. Jeżeli jednak swędzenie obejmuje całe ciało, zwróć się z tym do lekarza.

Kolejna dolegliwością w ciąży są obrzęki wynikające z zatrzymywania się wody w organizmie. W tym przypadku najlepiej pić duże ilości wody, jak też leżeć z uniesionymi stopami.

Kobietom w ciąży często towarzyszą wymioty, które mogą trwać nawet przez cały ten okres. W takim przypadku najlepiej jeść często, ale niewiele, pić dużo wody, a także z samego rana (najlepiej jeszcze przed wstaniem) sięgnąć po suchą bułkę. Jeżeli jednak wymioty zdarzają się częściej niż dwa razy dziennie, należy o tym poinformować lekarza.

Ciążowe dolegliwości - jak sobie z nimi poradzić?

Ciążowe dolegliwości - jak sobie z nimi poradzić?


W ciąży możemy mieć także problem z bólem głowy, który najczęściej występuje na skutek obecności ciążowych hormonów, jak również obniżonego ciśnienia. Naturalnymi sposobami na poradzenie sobie z tym problemem są: masaż skroni, zimny okład oraz pochylenie głowy.

W czasie ciąży częściej oddajemy mocz, co wynika zwłaszcza z tego, że macica uciska pęcherz moczowy, a hormony powodują zwiotczenie mięśni krocza, co z kolei powoduje uczucie wilgoci. Skutecznym sposobem są ćwiczenia mięśni Kegla. Warto rozpocząć je jeszcze przed zajściem w ciąże, w czym mogą nam pomóc kuleczki gejszy, natomiast w czasie ciąży możemy je po prostu napinać i rozluźniać.

Naturalną reakcją na zwiększenie ciężaru ciała jest ból pleców. W tym wypadku z jednej strony cieszymy się, że maluszek rośnie, a z drugiej trzeba sobie z tym jakoś poradzić. Doskonałą alternatywą są zajęcia z jogi i na basenie.

A Wy jak sobie radziłyście z ciążowymi dolegliwościami?


Zobaczcie także galerię ciężarnych gwiazd:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Sutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 07.05.2014 (aktualizacja: 2014-05-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×