Ciążowe zachcianki

Jesteś w ciąży i marzy Ci się kanapka z ogórkiem i dżemem truskawkowym? A może sałatka z tuńczykiem i bananem? Nie panikuj. Ciążowe zachcianki ma coraz więcej kobiet. Nie musisz z nich rezygnować, ważne jednak, aby mieć nad nimi kontrolę.

Ciążowe zachcianki

Ciążowe zachciankiJakie są najpopularniejsze ciążowe zachcianki? Z badań opublikowanych przez brytyjskich lekarzy wynika, że miejsce miejsce zajmuje mleczna czekolada. To na nią właśnie mają największą ochotę kobiety ciężarne. Jednak oprócz "normalnych" zachcianek, coraz częściej kobiety deklarują ogromną chęć zjedzenia całkiem niezwykłych posiłków. Do grupy nietypowego jedzenia wymienianego przez ciężarne możemy zaliczyć między innymi zwykły lód, mydło, węgiel, a nawet pastę do zębów.

Skąd biorą się ciążowe zachcianki? Niestety nie zostało to naukowo wyjaśnione. Jak zatem wytłumaczyć fakt, że po zajściu w ciążę stajesz się zagorzałą fanką szpinaku, którego nie tknęłaś za nic w świecie wcześniej? Albo skąd Twoja niechęć do makaronów z sosem bazyliowo-pomidorowym, których byłaś smakoszem? Dlaczego teraz nie możesz przełknąć tej najpopularniejsze włoskiej potrawy?

Dowiedz się, jak dbać o siebie w czasie ciąży!


Ciążowe zachcianki

Ciążowe zachciankiWszystkiemu "winny" jest zmysł smaku, który zaczyna płatać ciężarnej kobiecie figle. Brytyjskie badania pokazują, że najwięcej kobiet nabiera apetytu na różne dziwne smaki po południu. Dla sporej grupy badanych kobiet noc jest również porą, w której z trudem mogą pohamować swój apetyt na różnego typu zachcianki.

Poddawanie się ciążowym zachciankom nie jest niczym złym. Ważne jest jednak, aby zachować przy tym zdrowy rozsądek i nie jeść przygotowanych potraw w dużych ilościach. Uważaj również na produkty zawierające duże ilości cukru, takie jak czekolada czy słodzone napoje.


Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Jak zaplanować płeć dziecka?

Nocne zgrzytanie 

Ząb za ząb – czyli nowoczesne protezy

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 07.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×