Co decyduje o wyborze imienia dla dziecka?

Wybór imienia dziecka jest niezwykle ważny, ponieważ decyzja pozostaje na całe życie - nie nasze, lecz dziecka! Czy się kierują rodzice w jego wyborze? Możecie być zaskoczeni.

Co decyduje o wyborze imienia dla dziecka

Co decyduje o wyborze imienia dla dziecka?


Imię dla dziecka to niezwykle ważna decyzja, ponieważ będzie ono towarzyszyło mu do końca życia, więc już przy tym zaczynają się rodzicielskie wybory. Niektórzy uważają, że imię powinno być odziedziczone np. po dziadku, inni wolą iść zgodnie z trendami, a jeszcze inni sięgają po oryginalne imiona, które będą kojarzone tylko z ich dzieckiem. Kiedy spodziewamy się kolejnego już potomka, często w wyborze imienia doradza również młodszy członek rodziny. Jak się okazuje, niektórzy sugerują się również nowościami filmowymi.

Badania wykazują, że odkąd na ekranach pojawił się film "Frozen", wzrosła popularność imienia Elsa! Dlaczego nie zauważa się wzrostu popularności dla imienia Anna, które nosi druga postać z tej produkcji? Pewnie dlatego, że do wydania filmu było ono już popularne, a Elsa brzmi bardziej nowocześnie. Nie da się ukryć, że ta produkcja na stałe zagościła w wielu domach, dlatego też pewnie górę tutaj bierze obecność dzieci wybierających imię dla swojego rodzeństwa, bo któż nie chciałby mieć siostry niczym Elsa z Krainy Lodu? Okazuje się, że w tym wyborze brana jest pod uwagę także kwestia charakteru bohatera produkcji i fakt, że chcielibyśmy, aby potomstwo było podobne do niego. Badania przeprowadzone poza granicami naszego kraju wskazują, że imię każdej z postaci tego filmu animowanego wzrosło w rankingach imion najczęściej nadawanych dzieciom.

Co decyduje o wyborze imienia dla dziecka?

Co decyduje o wyborze imienia dla dziecka?


Jednak nie tylko bajki mają duży wpływ na imiona. Okazuje się, że zarejestrowano wzrost popularności imienia Bella i Jacob po pojawieniu się sagi "Zmierzch". Podobnie rzecz się miała z imieniem "Logan", które nosił główny bohater filmu "Wolverine". Ponadto duży wpływ na popularność imienia "George" miał fakt, że takie imię nosi syn księcia Williama i Kate, co skutkuje wnioskiem, że ważne jest również to, jakie imię nosi dziecko celebryty, czy ważnej osobistości, o której aktualnie sporo się mówi.

Czym Wy się kierowaliście przy wyborze imienia dla dziecka?

Zobaczcie także:

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ InstagramDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 17.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×