Co jeść podczas karmienia?

Karmisz piersią i zastanawiasz się, czy produkty, które spożywasz nie wyrządzą krzywdy Twojemu dziecku? Zajrzyj do naszego poradnika!

karmienie piersią

Wszystkim karmiącym matkom sen z powiek spędza przygotowywanie posiłków, aby były one bezpieczne dla malucha. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, bo nigdy nie masz do końca pewności, czy niemowlak nie jest przypadkiem uczulony na wybrany przez Ciebie składnik żywieniowy.


PORADNIK DLA KARMIĄCYCH MATEK

1. Przede wszystkim w codziennej diecie powinnaś postawić na urozmaicone posiłki. Pamiętaj, że maluch w pierwszym okresie swojego życia rozwija się najintensywniej. To od Ciebie zależy, czy będzie miało taką możliwość.

2. Staraj się jeść często, ale małe porcje. Dzięki temu utrzymasz stały poziom  cukru we krwi.

3. Unikaj przygotowywania smażonych potraw w głębokim tłuszczu. Nie będzie to zdrowe ani dla Ciebie, ani dla twojego malucha. Zamiast tego postaw na znacznie zdrowsze gotowanie na parze lub pieczenie potraw w folii.

4. Koniecznie jedz w ciągu dnia dużo owoców i warzyw.

5. Podczas karmienia piersią staraj się unikać pikantnych przypraw. Zrezygnuj również z produktów wzdymających, takich jak groch czy fasola.

6. Absolutnie  nie wolno Ci sięgać po alkohol. Picie mocnej kawy i herbaty również nie jest wskazane podczas karmienia piersią.

7. Pij w ciągu dużo średnio zmineralizowanej wody.

8. Nie stosuj żadnej diety niskokalorycznej!
Tekst: Emilia Czaczkowska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Kręgosłup na ćwiczeniach

Nocne zgrzytanie 

Ząb za ząb – czyli nowoczesne protezyDodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 16.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×