Co robić, gdy partner nie interesuje się ciążą?

Myślałaś, że dla Twojego partnera wiadomość o ciąży będzie miłym zaskoczeniem, tymczasem okazuje się, że zupełnie nie jest na to gotowy? Zobacz, jak go zachęcić!

ciaaaaaaaza.jpg

Cieszysz się z wieści o ciąży i nie możesz się doczekać, kiedy w końcu powitasz malucha na świecie? Nic dziwnego! Jeśli jednak Twój partner zachowuje się wręcz odwrotnie, pora zastanowić się, dlaczego reaguje w ten sposób i jak przekonać go do radości płynącej z oczekiwania na dziecko. Oto 4 ważne rzeczy, o których musisz pamiętać:

Nie decyduj za niego

Zastanów się, czy przypadkiem naturalnie nie przejęłaś wszystkich obowiązków związanych z przygotowaniem do porodu? Możliwe, że cały czas wydaje Ci się, że wszystko zrobisz lepiej i dlatego nawet nie dajesz ukochanemu okazji do zaangażowania się w oczekiwanie na malucha. Może pora zacząć wtajemniczać partnera we wszystkie sprawy dotyczące Waszej trójki?

Pozwól mu oswoić lęki

Staraj się jak najczęściej rozmawiać z partnerem, zarówno o swoich, jak i jego lękach związanych z ciążą i porodem. Dyskutujcie w otwarty, szczery sposób na temat tego, jak postrzegacie zmiany, jakie niebawem zajdą w Waszym życiu. Staraj się także nie krytykować partnera i rozumieć jego podejście.

Pytaj

Jeśli widzisz, że partner jest wycofany i średnio angażuje się w Twoją ciążę, po prostu zapytaj go, z czego wynika takie zachowanie. Możliwe, że musisz sama rozwiać wszystkie jego wątpliwości. Jeśli to nie pomoże, spróbujcie poszukać pomocy u specjalisty. Pomocna może być również wspólna wizyta u lekarza, kiedy ginekolog wykona pierwsze badanie USG.

DAJ CZAS

Niestety, mężczyźni potrzebują nieco więcej czasu aby dojrzeć do wiadomości o dziecku. Bardzo często wynika to ze zwyczajnej niewiedzy. Nie naciskaj na partnera- w ten sposób możesz osiągnąć odwrotne efekty. Staraj się rozumieć jego wycofanie - ono wcale nie oznacza, że nie jest zainteresowany dzieckiem.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 22.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
I just want to let you know that I just check out your site and I find it very interesting and informative..
SMM Services
Dodano: 2019-02-16 20:14:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
Thanks for the blog loaded with so many information. Stopping by your blog helped me to get what I was looking for.
Gavazzi
Dodano: 2019-02-15 21:42:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×