Czy kobieta, która karmi piersią może jeść paprykę?

Kilka ważnych informacji dla miłośniczek papryki, które karmią piersią.

papryka-a-karmienie-piersia.jpgKarmisz piersią i zastanawiasz się, czy możesz jeść paprykę o każdej porze dnia i nocy, kiedy tylko masz na nią ochotę? Dobrze trafiłaś.

Dieta kobiety karmiącej, co prawda, wymaga kilku poświęceń, ale nie należy popadać w paranoję. Większy problem pojawia się, gdy dziecko ma stwierdzoną alergię pokarmową. W przeciwnym razie nie musisz trzymać ścisłej diety, bo wiele produktów, które mogą wydać Ci się podejrzane, często okazują się zupełnie bezpieczne.

Jeśli zachowasz umiar i zdrowy rozsądek, będziesz obserwować dziecko i pamiętać o tym, by wprowadzać kolejne smaki do swojego pociążowego menu powoli, po kolei, by mały niemowlęcy żołądek mógł przyzywyczaić się do dodatkowych smaków w mleku, które mu zaserwujesz, wszystko powinno być dobrze.

A co w takim razie z papryką? Czy kobieta karmiąca piersią może sobie na nią pozwolić? Tak? Nie? Pod jakimi warunkami? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią może farbować włosy?

1. PAPRYKA DLA KARMIĄCEJ MATKI - TAK CZY NIE?

Papryka, podobnie jak pomidor, por i seler, to dość silny alergen, dlatego z wprowadzeniem jej do diety lepiej poczekać, aż dziecko skończy 3-4 miesiące. Obserwuj dziecko - czy spina brzuszek, ma kolkę, wysypkę albo czy nie wystąpują jakieś inne reakcje. Co więcej, papryka uchodzi też za warzywo wzdymające, dlatego lepiej nie spożywaj jej w dużej ilości. 

Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią powinna pić kawę?

2. DLACZEGO WARTO JEŚĆ PAPRYKĘ?

Jeśli jednak okaże się, że Twoje dziecko nie ma alergii na paprykę, możesz jeść ją bezkarnie i cieszyć się bogactwem witamin, jakie to warzywo dostarczy Twojemu organizmowi. Papryka stanowi doskonałe źródło witamin A, C, E i B6, korzystnie wpływa na układ odpornościowy i chroni przed chorobami układu krążenia. 

Zobacz także: 3 pyszne alternatywy dla chleba


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 28.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ja tydzień po cesarce zaczęłam jeść wszystko, w normalnych ilościach i moje dziecko na szczęście nie ma żadnej alergii i nie wybrzydza, jeśli chodzi o posiłki. Moja koleżanka nie piła mleka, bo skaza (oczywiście dziecko nie miało, tylko wyczytała w internecie, że może mieć), nie jadła mięsa, warzyw, owoców, bo kolki i alergie i dziecko miało niedowagę i musiało być dokarmiane mlekiem modyfikowanym a ona ma anemię. Nie dajmy się zwariować.
Dodano: 2015-12-31 00:53:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Tak, moze jesc papryke, pieprz i czosnek takoz!
Dodano: 2015-12-30 23:23:46 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×