Czy kobieta, która karmi piersią może jeść sushi?

Czy czytają nas matki karmiące, które kochają sushi?

sushi-a-karmienie-piersia.jpgJeśli uwielbiasz sushi, często raczyłaś się nim jeszcze przed ciążą i masz na nie wielką ochotę, ale jednocześnie karmisz piersią i nie wiesz, czy nie zaszkodzi to Twojemu dziecku, to dobrze trafiłaś. Dieta matki karmiącej nie jest co prawda tak restrykcyjna jak dieta kobiet w ciąży, przynajmniej po kilku pierwszych miesiącach karmienia, ale zawsze lepiej upewnić się niż narażać dziecko na jakieś przykre dolegliwości. 

Nasz tekst nie zastąpi porady lekarskiej, ale może być pewną podpowiedzią. Zobaczcie, jak to jest z sushi - czy kobieta, która karmi piersią może sobie na nie pozwolić, czy też nie. 

1. sushi DLA KARMIĄCEJ MATKI - TAK CZY NIE?

Sushi może budzić pewne wątpliwości młodych mam, gdyż w czasie ciąży jedzenie takich przysmaków było odradzane. Wszystko dlatego, że w sushi znajduje się surowa ryba, która może być źródłem chorobotwórczych bakterii - głównie chodzi o Listeria monocytogenes i inne pasożyty. 

Złapanie jakiejś choroby po uczcie z sushi może dotyczyć jednak tylko Ciebie - dla dziecka nie powinno to stanowić żadnego problemu. Chyba, że okaże się, że dziecko ma uczulenie na ryby. 

Zobacz także: Jaką herbatę podać do ciasta, ryb i mięsa?

Dlatego jeśli bardzo lubisz sushi - poszukaj sprawdzonych, dobrych knajp, które serwują sushi ze świeżych ryb i to najlepiej takich, które mają małe stężenie rtęci (np. łosoś hodowlany).

Po zjedzeniu sushu obserwuj dziecko - czy pojawiła się u niego jakaś reakcja. Oczywiście nie musi ona pojawić się od razu. Zwróć uwagę, czy dziecko nie napina brzuszka i jak wyglądają jego stolce. Jeśli u dziecka wystąpi jakaś reakcja - nie jedz sushi i innych ryb więcej przez najbliższy czas i obserwuj dziecko a w razie potrzeby nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

 Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią powinna pić kawę?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 04.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×