Czy kobieta, która karmi piersią może palić papierosy?

Rozwiewamy kolejne wątpliwości młodych mam.

palenie-a-karmienie-piersia.jpgJeśli karmisz piersią a wcześniej, jeszcze przed ciążą, paliłaś papierosy i bardzo ciągnie Cię do tego nałogu, a nie wiesz, czy możesz sobie pozwolić na jednego papierosa czy dwa, bo w końcu karmisz piersią, to dobrze, że trafiłaś na ten tekst. W końcu chodzi o zdrowie dziecka! Lepiej rozwiać wszelkie wątpliwości. 

 Zobacz też: Jaka czekolada jest najlepsza dla kobiety, która karmi piersią?

1. PALENIE PAPIEROSÓW A KARMIENIE PIERSIĄ

Okazuje się, że kobieta, która karmi piersią nie może palić papierosów. Szkodliwe substancje zawarte w papierosach mogą dostać się do organizmu matki i przejść też do mleka, które wypija maluszek. Dziecko może być narażone na astmę, zapalenie ucha środkowego czy choroby nowotworowe płuc w przyszłości. 

Poza tym palenie może negatywnie wpłynąć na Twoją laktację - ograniczyć ilość produkowanego mleka. 

Zobacz też: Przeziębienie a karmienie piersią - co jeśli Cię dopadnie?

A poza tym... Jeśli w ciąży nie paliłaś papierosów i odzwyczaiłaś się od tego, nie warto wracać do nałogu, ze względu na zdrowie swoje i całej swojej rodziny. Palenie papierosów obniża płodność kobiet, nawet o 14 proc. jak wykazały badania naukowców z Roswell Park Cancer Institute w Buffalo, co może być ważne, jeśli planujesz kolejne dzieci w przyszłości. Dym papierosowy może też negatywnie wpłynąć na zdrowie dziecka i jego rozwój. Naukowo potwierdzono, że dzieci, które mają kontakt z dymem papierosowym częściej chorują na próchnicę. 

Zobacz też: Jak pobudzić laktację?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 22.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
O ile mogę zrozumieć, że po długim czasie matka ma ochotę napić się np. lampkę wina, o tyle palenie papierosów naprawdę można sobie darować. Gorszego nałogu nie ma :/
Dodano: 2016-01-26 12:24:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×