Czy kobieta, która karmi piersią powinna pić kawę?

Kochasz kawę i zastanawiasz się, czy możesz ją pić, jeśli karmisz piersią? Rozwiewamy wątpliwości!

kawa-a-karmienie-piersia.jpg

Karmisz piersią i zastanawiasz się, czy możesz pozwolić sobie na pyszną, świeżo parzoną kawkę o zapachu nie do podrobienia? To dobrze. To znaczy, że jesteś świadomą mamą i martwisz się o swojego maluszka. W końcu dieta kobiety karmiącej jest dość specyficzna i na jej temat można przeczytać naprawdę wiele. Prawdą jest, że jeśli karmisz piesią nie możesz bezkarnie jeść i pić wszystkiego, ale nie popadajmy ze skrajności w skrajność - nie wszystko jest zabronione. Mało tego - tak naprawdę zakazanych produktów nie jest tak wiele. Chyba, że okaże się, że Twoje dziecko ma alergię pokarmową. Wtedy masz trochę większy problem. 

Zobacz także: Jedzenie, które poprawia humor

Co w takim razie z kawą? Czy kobieta karmiąca piersią może sobie pozwolić na filiżankę kawy dziennie, a może na dwie, trzy? Tak? Nie? Pod jakimi warunkami? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią może jeść czekoladę?

1. kawa a karmienie piersią

Kawa wydaje się produktem niezbyt jasnym w diecie kobiety karmiącej ze względu na zawartość kofeiny. Okazuje się, że wiele mam niepotrzebnie wyrzuca ten napój ze swojej diety, gdyż można go pić. Oczywiście, szczególnie na początku - należy uważnie obserwować dziecko, czy po wypiciu mleka matki, która zrobiła sobie tę przyjemność i napiła się tego napoju bogów, nie wystąpiła u maluszka jakaś reakcja. Może to być ból brzuszka, płaczliwość, rozdrażnienie czy inny objaw, którego wcześniej nie było. 

Nie należy też wprowadzać kawy już na początku karmienia piersią. Oczekaj dwa-trzy miesiące, kiedy dziecko będzie większe i będzie miało już za sobą zapoznanie z wieloma innymi produktami z Twojej diety. 

Nie powinnaś też przesadzać z ilością wypitej kawy. Zaleca się pić maksymalnie 750 ml kawy dziennie, a na początku powinny to być jeszcze mniejsze ilości. 

Zobacz także: Przegląd herbatek laktacyjnych dla kobiet karmiących piersią


Źródło: MilionKobiet.pl, hafija.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 16.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×