Czy ryzyko zachorowania na białaczkę zmniejsza się dzięki karmieniu piersią?

Karmienie piersią ma swoich zwolenników i przeciwników. Naukowcy jednak odkryli kolejny powód, który przemawia na jego korzyść.

Czy ryzyko zachorowania na białaczkę zmniejsza się dzięki karmieniu piersią


Część kobiet śmiało opowiada się za karmieniem piersią, lecz wiele też ma co do tego opory. W czasie karmienia wytwarza się ogromna więź pomiędzy matką, a dzieckiem, ale często tej czynności towarzyszy ból, czy po prostu kobiety wstydzą się wystawiać swoje piersi przy innych ludziach, ponieważ nie zawsze mają ustronne miejsce, gdzie mogłyby nakarmić potomstwo. Tymczasem naukowcy udowodnili, że nawet kiedy pojawia się wiele niedogodności, warto dostarczać dziecku pokarm z piersi, ponieważ ten chroni je potem przed białaczką.

Zobaczcie także: 52-letnia kobieta karmi piersią swoją 6-letnią córkę!


Udowodniono, że w mleku matki znajduje się wiele przeciwciał i związków, które poprawiają odporność dziecka.

Najnowsze wyniki badań pojawiły się w magazynie "JAMA Pediatrics". Zostały one sporządzone na podstawie 18 serii badań. Wzięto pod lupę ok. 28 tys. dzieci, wśród których znalazło się 10 tys. dzieci ze stwierdzonym rozwojem raka krwi. Według badań, dzieci które przez co najmniej pół roku były karmione mlekiem matki, miały o 19% mniejsze szanse na zachorowanie na białaczkę w porównaniu z dziećmi, które wcale nie były karmione piersią.

Co prawda na razie wykryto tylko powiązanie pomiędzy karmieniem piersią, a zachorowaniem na białaczkę, lecz istnieje szansa na odkrycie także pozostałych mechanizmów w organizmie, które odpowiadają za zachorowanie na ten nowotwór.

Zobaczcie także: Karmienie piersią po powiększeniu biustu

Jedno jest pewne - warto karmić piersią, ponieważ oprócz wniosków z badań przedstawionych powyżej, mleko matki przeciwdziała także alergiom, czy infekcjom.


Jakie jest wasze zdanie o karmieniu piersią?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 09.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×