Czym grozi ukąszenie komara?

Sezon upałów, sezon świeżych owoców i warzyw, ale też sezon na komary... Nasze dzieci są narażone na ugryzienia tych owadów nad wodą, na działce, a nawet i w mieście w ciepły letni wieczór. Czym to grozi i jak się chronić przed tymi uciążliwymi insektami?

komar

Czym grozi ukąszenie komara?

Niestety tak to już jest, chcemy zapewnić naszym pociechom świeże powietrze, a niestety czasem skutkuje to efektami ubocznymi - w tym przypadku mowa o ugryzieniach komarów. Te uciążliwe małe owady potrafią zatruć życie naszym maluchom, a co za tym idzie i nam - ich rodzicom. Aby uniknąć ugryzienia należy stosować się do kilku zasad, które jednak tylko ograniczą dostęp insektów do maluszków. Po pierwsze używaj moskitiery - w wózku, łóżeczku, a jeśli się da zawieś ją nawet w oknie, dzięki temu komary będą miały mniejszy dostęp do nas w nocy. Po drugie, smaruj dzieci preparatami przeciw komarom. Pamiętaj jednak, że zawierają one substancje chemiczne, omijaj więc okolice oczu i ust, a także rąk niemowlaków, które mogą wpychać dłonie do buzi! Można spryskać ubranie dziecka takim preparatem, ograniczając w ten sposób kontakt środka anty-komarowego ze skórą. Ubieraj maluszka w ciemne kolory i postaraj się osłonić jak największe partie ciała. 

Mimo tych wszystkich wskazówek, komar czasem jednak ugryzie. Jeżeli to tylko zaczerwieniona mała plamka, musisz zdać się na maści łagodzące albo domowe sposoby uśmierzania swędzenia. Potrzebna będzie na pewno cierpliwość i regularne smarowanie ukąszonego miejsca. Jeśli jednak wystąpią bąble, pokrzywka i gorączka, może to oznaczać, że Twoje dziecko ma uczulenie na ugryzienie komarów i należy zgłosić się do lekarza! 

Przeczytaj również:

Dieta dla dziecka 

Gorączka u niemowlaka 

Napięcie mięśniowe u dzieci 


Dodał(a): Ewa Nenko , Poniedziałek 25.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
teni
komary to koszmar, mój maluch jest wiecznie pogryziony, objętnie ile razy bym go nie smarowała i wieszala moskitiery gdzie popadnie
Dodano: 2012-06-25 17:15:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×