Decyzja o dziecku- 6 najgorszych powodów, przez które ją podejmujemy

Sprowadzenie na świat małego człowieka powinno być zawsze dobrze przemyślaną decyzją... Są jednak powody, przez które decydujemy się na dziecko, mimo że niekoniecznie powinniśmy.

6powodow.jpg

Decyzja o posiadaniu dziecka jest jedną z najważniejszych w całym naszym życiu, dlatego nie powinna być podejmowana pochopnie. Czasami jednak niewiedza powoduje, że starania o dziecko zaczynamy z zupełnie nieodpowiednich powodów... Jakich?

1.Lekarstwo na kryzys w związku. Traktowanie dziecka niczym leku na złe relacje między partnerami to chyba największy błąd przyszłych matek. Pamiętaj, że nikogo nie można zmusić do miłości, a rodzina budowana z poczucia obowiązku, nigdy nie będzie szczęśliwa. Być może w ten sposób zatrzymasz przy sobie partnera, ale czy naprawdę takiego związku chcesz?

2. Spełnianie oczekiwań rodziny. Mimo, że Twoja mama naciska i chciałaby już mieć wnuka, pamiętaj, że to właśnie Ty będziesz wychowywać dziecko! Zastanów się, czy naprawdę chcesz zostać mamą, czy tylko zależy Ci na spełnieniu marzeń swojej rodziny?

3. Sposób na samotność. Być może nie miałaś jeszcze okazji doświadczyć prawdziwej, głębokiej miłości, dlatego postanawiasz, że urodzisz dziecko, na które przelejesz wszystkie swoje emocje. Jeżeli to jedyny powód- nie rób tego. Z takim podejściem od razu nakładasz na dziecko ogromne piętno i poczucie odpowiedzialności, a przecież powinno to działać na odwrót!

4. Wszyscy już mają... Mimo że większość Twoich znajomych ma już dzieci, wcale nie oznacza to, że Ty też musisz! Zanim zostaniesz mamą, postaraj się jak najlepiej wykorzystać czas- skończ studia, znajdź dobrą pracę, a przede wszystkim wybierz partnera, który również będzie marzył o dziecku. Każdy z nas przechodzi kolejne etapy życia w swoim tempie. 

5. Jego największe marzenie... Twój mężczyzna marzy o dziecku i jesteś pewna, że będzie wspaniałym ojcem? Świetnie! Zastanów się jednak, czy jest to również Twoje pragnienie- to Ty będziesz najbliższa dziecku i prawdopodobnie to właśnie Ty zrezygnujesz z pracy na parę ładnych miesięcy, aby zająć się maluchem. Mimo że partner naciska, postaraj się szczerze z nim porozmawiać i wytłumaczyć mu, kiedy będziesz gotowa na dziecko.

6. Sens życia. Wbrew pozorom, dziecko wcale nie nadaje życiu nowego sensu. Oczywiście za jego sprawą Twoje życie zupełnie zmienia kierunek- od tej pory już zawsze będziesz komuś potrzebna. Jednak to nie dziecko ma być odpowiedzialne za Twoje dobre samopoczucie- wręcz przeciwnie. Znajdź sens życia, zanim zostaniesz mamą.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 27.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×