Dzieci o niecodziennych imionach są bardziej kreatywne?

Nietypowe imiona dla dzieci pojawiają się coraz częściej. Czy niezwykłe imię może sprawić, że dziecko będzie bardziej kreatywne?

nietypowe imię.jpg

Dzieci o niecodziennych imionach są bardziej kreatywne?

 

Wybór imienia dla dziecka nie jest prostą sprawą. Rodzice potrafią się długo zastanawiać, zanim podejmą właściwą według nich decyzję. Okazuje się jednak, że wybór imienia może mieć także wpływ na to, czy dziecko będzie się wykazywało niecodzienną kreatywnością.

Zobacz też: IMIĘ DLA DZIECKA TO WAŻNA DECYZJA 

Profesor psychologii na Uniwersytecie w Nowym Jorku twierdzi, że nadanie dziecku niecodziennego imienia może w pewien sposób oddziaływać na dziecko i mobilizować je do wykonywania niecodziennych i kreatywnych rzeczy.

- To jest samospełniająca się przepowiednia. Zaczyna się z niezwykłym imieniem i ostatecznie prowadzi to do niekonwencjonalnego i twórczego myślenia w życiu - mówi profesor.

 

Unikalne imię może mieć zatem wpływ na osobowość dziecka i sprawiać, że będzie ono bardziej odważne, kreatywne i chętne do podejmowania nietypowych zadań. Nadając nietypowe imię, dziecko czuje się wyróżnione, a to może powodować chęć wyjścia poza standardowe ramy.

Nietypowe imię jednak może się wiązać także z narzuceniem na dziecko większej odpowiedzialności. 

Zobacz też: CHCESZ, BY TWOJE DZIECKO NOSIŁO IMIĘ, KTÓREGO NIE MA NIKT NA ŚWIECIE? ZOBACZ 

- Zbyt niecodzienne imię może się okazać dla dziecka obciążeniem. Taka nazwa może nakładać większą odpowiedzialność i presję na dziecko, które będzie się czuło zobowiązane swojemu życiu nadać tak samo niecodzienny wyraz jak jego imię. - mówi pisarka Pamela Redmond Satran. - To ważne, by Twoje dziecko czuło się jedyne w swoim rodzaju, ale jeśli masz ochotę wybrać imię zupełnie oderwane od rzeczywistości, może się to okazać zbyt dużym obciążeniem dla dziecka - dodaje w rozmowie z Dailymail.

Wybór imienia dla dziecka to z pewnością sprawa, której nie powinno się bagatelizować. Warto dobrze przemyśleć wszystkie opcje, zanim dokonamy ostatecznego wyboru.

Zobacz też 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 03.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×