4 rzeczy, które powinnaś zrobić, zanim zajdziesz w ciążę

Przedstawiamy listę nieoczywistych spraw, o których powinnaś pamiętać, jeśli starasz się o dziecko.

zanimciaza.jpg

Marzysz o dziecku i od jakiegoś czasu zaczęłaś aktywnie przygotowywać się do przyjścia malucha na świat? Plany dotyczące powiększenia rodziny wymagają Twojej rozwagi- wszystko może mieć teraz wpływ na zdrowie Twojego dziecka. Oto 4 rzeczy, o których warto pamiętać, kiedy zaczynacie starania o dziecko.

Wykonanie badań laboratoryjnych

Przyszła mama powinna wykonać wszystkie niezbędne badania laboratoryjne. Należą do nich: morfologia, badanie moczu, określenie poziomu hormonów tarczycy. Warto zadbać również o opiekę stomatologiczną przed zajściem w ciążę. Płód sprzyja rozwojowi próchnicy, a wizyta u dentysty w trakcie ciąży może okazać się problematyczna ze względu na niemożność zastosowania znieczulenia. Dla większości z nas wizyta w gabinecie stomatologicznym wiąże się również z wielkim stresem. Oczywiście niezbędna będzie również wizyta u ginekologa.

Odpowiednia dieta i suplementy

Kobieta, która w najbliższym czasie chce zajść w ciążę, powinna całkowicie odstawić używki. Jej organizm ma być przez najbliższe 9 miesięcy "domem" dla dziecka, warto zadbać o to, żeby maleństwo czuło się w nim jak najlepiej. Bardzo ważna jest również dieta bogata w składniki odżywcze i witaminy. Nie możemy zapominać także o cennych właściwościach kwasu foliowego, który chroni płód przed uszkodzeniami układu nerwowego. Kilka miesięcy przed planowaną ciążą warto spożywać jedną tabletkę kwasu dziennie.

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA

To, jak Twoje ciało zniesie trudny czas ciąży, w ogromnym stopniu zależy od tego, jak je do tego przygotujesz. Aktywny tryb życia zniweluje wysiłek związany z porodem i pozwoli Ci szybko wrócić do dawnej figury. Przed zajściem w ciążę warto wybrać się na basen. Wskazana jest także jazda na rowerze oraz częste spacery.

SPOKÓJ!!! 

Jedno jest pewne- jeśli starasz się o dziecko, powinnaś zapewnić sobie całkowity spokój. Jeżeli Twoja praca ciągle Cię stresuje, możliwe że to najlepszy moment, aby ją zmienić? Zastanów się, czy sytuacja życiowa, w której obecnie się znajdujesz, jest dla Ciebie komfortowa. Jeśli nie, zanim zaczniesz starać się o dziecko, postaraj się zmienić coś w swoim otoczeniu.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 25.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Hello guys this is a nice place and good article ans thanks for sharing information http://dvdplayerwindows10.com is a best quality and latest version and i sure like it.
Dodano: 2019-03-09 06:29:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×