5 rzeczy, których nikt nie powie Ci o macierzyństwie

Istnieją pewne tajemnice, które poznasz dopiero w trakcie wychowywania malucha... Czy jest się czego bać?

macierzynnnnnn.jpg

Są takie rzeczy, do których kobiety nigdy nie przyznają się między sobą, nawet jeśli są najlepszymi przyjaciółkami. Wśród tajemnic, których sobie nie zdradzają są również kwestie dotyczące macierzyństwa. Mimo że przyjście na świat maluszka to największe szczęście dla kobiety, jest kilka rzeczy, na które powinnaś jak najszybciej się przygotować. Oto one:

Wystawienie związku na ogromną próbę

Oczywiście, maluch z pewnością Was zjednoczy, jednak pierwsze miesiące będą dla Waszego związku straszliwie trudne, bez względu na to, jak wielkie uczucie Was łączy. Jeśli przechodziliście już kryzysy i wyszliście z nich "cało", prawdopodobnie dacie sobie radę. Musicie jednak być gotowi na najgorsze-postarajcie się odpowiednio wcześnie zadbać o pomoc, dzięki której będziecie mieli chwilę dla siebie.

Bezpowrotna utrata dotychczasowego wyglądu...

Poród zmienia ciało każdej z nas- czasami minimalnie, a niekiedy tak bardzo, że samoakceptacja przychodzi z ogromnym trudem. Bez względu na to, czy uda Ci się wrócić do dawnej wagi, Twoje ciało nie będzie wyglądało już tak, jak przed porodem. Pamiętaj jednak, że wszystko ma swoje zalety- ciąża dodaje nam niesamowitego seksapilu i kobiecości. 

Niewiarygodne fizyczne zmęczenie 

Młode mamy śmieją się ze swoich nieprzespanych nocy... i nic dziwnego! Ty też się przyzwyczaisz, jednak zanim to nastąpi, czeka Cię niesamowity wysiłek, którego prawdopodobnie nie doświadczyłaś nigdy wcześniej. Relacja z dzieckiem wynagrodzi Ci każdą nieprzespaną noc i da siłę na kolejne wyzwania, ale początki mogą być trudne....  

Ciągłe zmartwienia, które nigdy nie znikną 

Moment, w którym dowiadujesz się, że na świecie pojawi się maluszek, to historyczna chwila. Jednak mimo że już w ciąży martwisz się o dziecko na każdym kroku, prawdziwa troska pojawia się dopiero po porodzie- od teraz będzie tak już zawsze. Na szczęście, z ciągłymi zmartwieniami ściśle wiąże się również najpiękniejsza miłość, jakiej doświadczysz, gdy zostaniesz mamą :).

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 08.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
naprawdę nikt o tym nie powie? no, chyba że nie masz żadnych koleżanek, a wszystkie kobiety w rodzinie nie żyją. myślicie, że prawdziwe przyjaciółki nie opowiadają sobie o różnych problemach, również tych związanych z macierzyństwem? skąd Wy te bzdury wyciągacie ? z rękawa?
Dodano: 2017-09-14 18:11:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×