6 niezwykłych ciekawostek na temat ciąży!

Wydaje Ci się, że o ciąży wiesz już wszystko? Te ciekawostki na pewno Cię zaskoczą!

ciekawostkiciaza.jpg

Nawet jeśli sama nie byłaś jeszcze w ciąży, na pewno znasz kogoś, kto to cudowne doświadczenie ma już za sobą. Dlatego wydaje Ci się, że o ciąży wiesz prawie wszystko! Przedstawiamy ciekawostki, o których na pewno nie słyszałaś:

1. Suplementy diety. Mimo że Twoje koleżanki podczas ciąży zażywały żelazo, nie oznacza to, że Ty również go potrzebujesz. W niektórych przypadkach zbyt duża ilość witamin i minerałów może być nawet szkodliwa dla płodu! Dlatego przyjmowanie suplementów powinnaś zawsze konsultować z lekarzem.

2. Syndrom Couvade. To nic innego, jak przyszły tata, który również zaczyna... być w ciąży. Mężczyzna, który dowiaduje się, że niebawem zostanie ojcem, zaczyna stopniowo przybierać na wadze. Może także zaobserwować u siebie poranne mdłości i inne klasyczne objawy ciąży. Jeśli obserwujesz taką dolegliwość u swojego partnera, nie martw się- prawdopodobnie przejdzie mu po porodzie.

3. Płacz. Dziecko, które przebywa w łonie mamy, może płakać. Widać to doskonale na USG- maluch płacze, gwałtownie otwierając usta i cały drży. Dlatego tak ważne jest zapewnienie dziecku jak najlepszych warunków jeszcze zanim przyjdzie na świat!

4. Zęby. Niektóre dzieci rodzą się z zębami... Taki przypadek zdarza się raz na 3000 dzieci. Nie jest to związane z żadną chorobą.

5. Skurcze... Mogą się pojawić także po porodzie! Niektóre kobiety opisują je jako łagodne, inne jako ostre. Poród to ogromne wyzwanie dla Twojego organizmu, dlatego pamiętaj, aby oszczędzać siły.

6. Pamięć. W ciąży nasza pamięć znacznie się pogarsza. Dlatego w tym czasie powinnaś w miarę możliwości zrezygnować z ciężkiej pracy umysłowej.  

Ciąża to czas, w którym wiele może Cię zaskoczyć. Nie warto jednak sugerować się powszechnymi opiniami i stereotypami- każdy organizm jest inny, dlatego dolegliwości, jakie będą towarzyszyły Ci w tym czasie, mogą być zupełnie inne!

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 14.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
mnie lekarz przepisał tę pregnę plus, bo miałam niedobór kilku składników. no i poza tym pregna ma w sobie kwas foliowy i kwasy omega-3 dha, bardzo ważne w okresie ciąży. U mnie świetnie się sprawdziła, i nawet miałam dobry nastrój przy tym :))
Dodano: 2017-01-05 09:02:54 Zgłoś nadużycie
Anonim
dziękuję wam za podpowiedź. słyszałam już trochę o tym suplemencie i widzę,że z czystym sumieniem mogę go kupić, skoro tyle osób go sobie chwali.
Dodano: 2017-01-02 14:06:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Pregna Plus jest bardzo dobra w okresie do porodu. Też ją stosowałam :))
Dodano: 2016-12-29 09:02:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
z tymi suplementami macie rację, najpierw warto zrobić badania, żeby zobaczyć które składniki warto uzupełnić. Mnie po badaniach zaleciła lekarka pregnę plus, z uwagi na żelazo, jod no i żeby dostarczyć dobre kwasy foliowy i omega3 dha. może któraś z was też pregnę brała?
Dodano: 2016-12-15 13:18:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×