6 rzeczy o byciu mamą córki, których nikt Ci nie powie

Niestety, kiedy dzieci przychodzą na świat, nie ma do nich dołączonej instrukcji obsługi, co oznacza, że rodzice muszą nauczyć się wszystkiego sami. Okazuje się, że to właśnie dziewczynki są niesamowitym wyzwaniem dla świeżo upieczonych rodziców. Oto kilka podpowiedzi, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem!

mammaicorenka.jpg

Dziewczęce partie ciała

Zaraz po urodzeniu mogą wydawać się nieco dziwne i nienaturalne. Nie panikuj. Powodem spuchnięcia są hormony oraz dodatkowe płyny, które zgromadziły się w jej ciele. Zatem zanim zaczniesz oszczędzać pieniądze na operację plastyczną, weź pod uwagę, że wszystko powinno wrócić do normy w ciągu najbliższych dziesięciu dni.

Zmiana pieluszki

Jeśli urodziła Ci się córeczka, do tej czynności musisz przyłożyć szczególną uwagę. Dbanie o higienę okolic intymnych niemowląt, jest niesamowicie ważne ze względu na wszystkie zakamarki narządów płciowych Twojej córeczki. Dodatkowo, okolice intymne malucha myj od przodu ku tyłowi. W przeciwnym razie bakterie kałowe mogą wywołać niepożądane skutki. Nie panikuj, jeśli w pieluszce znajdziesz śluz lub plamki krwi. W ciągu kilku dni po porodzie jest to zupełnie normalne. Dlaczego? W zasadzie odpowiadają za to, Twoje własne hormony, które przez kilka dni będą jeszcze krążyły w jej ciele. Nie powinnaś panikować, niemniej każdą nietypową wydzielinę, powinnaś skonsultować z pediatrą.

Miejsca intymne

Choć jest to przypisywane głównie chłopcom podczas dojrzewania, dziewczynki również odkrywają swoje miejsca intymne. Wszystko to jest częścią ich normalnego rozwoju, dlatego nie panikuj!

Uczucia

Małe dziewczynki są bardzo wrażliwe na Twoje uczucia. Jeśli Twoja córeczka zauważy Twój płacz (nawet ten wywołany szczęściem lub wzruszeniem), zareaguje natychmiastowo. Dziewczynki już od najmłodszych lat dbają szczególnie o emocje innych ludzi. Wrodzona empatia pojawia się u nich bardzo wcześnie i jest to związane z różnicami mózgowymi chłopców i dziewczynek.

Mowa

Centrum językowe w mózgach dziewczynek uaktywnia się szybciej niż u chłopców. Szukają bowiem najlepszych środków komunikacji. Oznacza to, że większość dziewczynek zaczyna mówić szybciej niż chłopcy. Tworzą zdania dłuższe i bardziej złożone niż ich męscy rówieśnicy, a kiedy już nauczą się mówić, przeistaczają się w urocze gaduły, które opowiadają Ci przeżycia z całego dnia.

Siła

Dziewczynki są silniejsze niż myślisz! Jaka była Twoja pierwsza myśl, kiedy dowiedziałaś się, że urodzisz córeczkę? Prawdopodobnie była mieszanką niesamowitej radości i troski. Bądźmy szczere, dzisiejszy świat może być przerażającym miejscem dla małej dziewczynki. Będziesz jednak zaskoczona, kiedy dowiesz się i zrozumiesz, jak mądra i silna jest Twoja córeczka. Co więcej, będziesz zaskoczona, kiedy zrozumiesz, jak mądra i silna jesteś Ty.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 11.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×