Idealne soki dla dziecka

Twoja pociecha potrzebuje codziennej porcji witamin i minerałów, aby zdrowo rosnąć. Czy jednak każdy sok, który podajesz dziecku faktycznie jest taki zdrowy?

Idealne soki dla dziecka

Idealne soki dla dzieckaSięgasz w supermarkecie po pierwszy z brzegu sok dla swojego dziecka, i wydaje Ci się, że faktycznie dbasz o jego zdrowie? Okazuje się, że wiele soków dostępnych w sklepach ma bardzo dużą zawartość cukru. W dodatku nierzadko bywa również tak, że owoce zawarte w soku zostały uprawiane przemysłowo w taki sposób, że zostały potraktowane specjalnymi środkami, które mają pobudzić ich wzrost i ochronić przed szkodnikami.

Sok odpowiedni dla malucha

Najbardziej zdrowym sokiem dla dziecka jest ten wyciśnięty bezpośrednio z owoców w domu. Oprócz tego, że masz całkowitą pewność z jakich dokładnie owoców został on przygotowany (czy były świeże, dojrzałe, itd), możesz również dowolnie komponować ze sobą smaki, tak, aby trafić w gust malca.

Jeżeli jednak nie zawsze masz czas na przygotowanie soku w domu, wybierz się do sklepu ze zdrową żywnością. Znajdziesz tam produkty ekologiczne, co do których możesz być pewna, w jaki sposób zostały wyprodukowane. I chociaż ich cena jest z reguły o kilka złotych wyższa, niż w supermarkecie, to jednak nie powinnaś oszczędzać na jedzeniu dla dziecka.


Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób możesz wzmocnić odporność swojego dziecka!


Idealne soki dla dziecka

Idealne soki dla dziecka
W przypadku, kiedy już zdecydujesz się na zakup soku w markecie, koniecznie sprawdź skład na opakowaniu. Okazuje się, że sok sokowi nie równy. Zdarza się również tak, że w napoju reklamowanym jako 100% sok jest znikoma ilość owoców lub został on wyprodukowany z soku zagęszczonego.

Zwróć również uwagę, w jakiej kolejności pojawiają się na etykiecie poszczególne składniki. Według zasad produkcji są one wymieniane w kolejności od największej zawartości po najmniejszą. Jeżeli woda i cukier znajdują się na dwóch pierwszych miejscach, warto poważnie zastanowić się nad zakupem danego produktu.


Kliknij i dowiedz się, ile godzin powinno spać dziecko!

Idealne soki dla dziecka

Idealne soki dla dzieckaKliknij i dowiedz się, jak poradzić sobie z ospą u dziecka!Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 07.12.2012 (aktualizacja: 2012-12-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
klaja20
Najlepsze dla dziecka są soki robione w domu i niepasteryzowane. Mam na myśli przy pomocy wyciskarki takiej jak muke, jaką sama posiadam. Dziś za dużo dodaje się cukrów do przetworów dla maluchów, a potem, że rośnie fala otyłości. A takie soczki prócz naturalnie występujących cukrów nie mają go więcej. Takie soki to przecież też oszczędność, jedna buteleczka 250 ml kosztuje w sklepach 2-3 zł, a samodzielnie kupi się za tę cenę do 2 kg marchewki np., i soku jest więcej.
Dodano: 2018-07-12 09:22:04 Zgłoś nadużycie
lively
Na pewno warto czytać etykiety i wybierać zdrowe rzeczy do picia dla naszych maluchów. Zarówno soki jak i napoje są różne. Ja zawsze decyduję się na takie z ograniczoną ilością cukru, bez konserwantów i barwników. Ciekawym pomysłem są napoje słodzone stewią.
Dodano: 2014-03-27 10:58:19 Zgłoś nadużycie
Kat1023
informacje o słoiczkach znajdziesz na:
http://www.udietetykow.pl/sklad-sloiczkow-dla-dzieci-3/
Dodano: 2013-01-18 10:25:10 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×