Ile dzieci liczy szczęśliwa rodzina? Znamy odpowiedź naukowców!

Zastanawiałaś się kiedyś, jak stworzyć szczęśliwą rodzinę? Okazuje się, że jest to uzależnione od... liczby dzieci!

zalozenierodziny.jpg

Mogłoby się wydawać, że w dzisiejszych czasach to właśnie mniejsze rodziny są w stanie osiągnąć szczęście. Wiele z nas uważa, że idealna liczba dzieci to jedno lub dwoje... Okazuje się, że to błędne myślenie! Doktor Brownyn Harman z Edith Conan University poświęcił aż pięć lat na zbadanie, które rodziny są najszczęśliwsze. Wyniki obserwacji zaskakują- najwięcej satysfakcji odczuwają rodzice czwórki lub piątki dzieci! Według naukowców prawdziwe rodzicielskie szczęście zależy bowiem od  tego, ile wysiłku wkładamy w wychowanie dzieci. 

Czytaj także:  5 sekretów szczęśliwej rodziny

Jak wyjaśnia Doktor Brownyn, większe rodziny tworzą swego rodzaju społeczność, w której nie ma czasu na poświęcanie uwagi błahym sprawom. Duża rodzina buduje również poczucie własnej wartości każdego jej członka i uczy szacunku oraz zrozumienia dla innych ludzi. Dzieci z wielodzietnych rodzin są odważne, pewne siebie i pracowite. Cechuje ich również empatia. Ich rodzice zwykle nie mają możliwości ich rozpieszczać, dlatego są gotowe sprostać najtrudniejszym wyzwaniom. Okazuje się również, że rodzice czwórki czy piątki dzieci mają... więcej czasu dla siebie niż opiekunowie jedynaka! Dzieje się tak z prostego powodu- dzieci spędzają czas ze sobą i nie potrzebują ciągłej uwagi rodziców. Jednym słowem... większa liczba dzieci to recepta na udane życie!

Co o tym sądzisz? Czy zgadzasz się z wynikami eksperymentu? 

  Zdjęcie: iStock

Źródło: www.mother.ly 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 24.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Błahaha turlam sie po dywanie ze śmiechu-tak najlepiej wmawiajcie ludziom,ze z jednym dzieckiem to sa urobieni z jęzorem do pasa,zero czasu wolnego,a z 5-tka dzieciakow to kobieta ma codziennie 20 godzin wolności dla siebie i jeszcze czas na randkę i seks z mezem :d. Jak tak czytam te porady psychologiczne to mam wrażenie,ze niektórym pseudo psychologom sama potrzebna jest pomoc :/. To tak jakby napisac "ze ten kto pracuje 12 godzin ma wiecej czasu na załatwienie rożnych spraw,niz ten kto pracuje na pol etatu".
Dodano: 2018-06-01 13:30:49 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×