Ile powinno spać dziecko?

Twoje dziecko ma problemy z codziennym zasypianiem? Albo wręcz przeciwnie - gdyby mogło, przespałoby cały dzień? Skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się, ile tak naprawdę godzin powinna spać Twoja pociecha!

Ile powinno spać dziecko?

Ile powinno spać dziecko?Ile właściwie godzin powinno spać moje dziecko? - takie pytania z całą pewnością zadaje sobie bardzo wiele mam, które szukają porad w internecie lub wypytują o to inne mamy. Jednak tak naprawdę nie ma jednoznacznych wytycznych, którymi powinnaś się kierować, obserwując sen swojego malucha.

Kliknij i dowiedz się, skąd bierze się temperament u dziecka!


Najdłużej w ciągu dnia powinien spać noworodek. Zwykle czas poświęcany przez niego na sen wynosi aż 23 godziny. Noworodek robi jedynie przerwy na krótkie karmienie, po czym ponownie zapada w błogi sen. W tym właśnie okresie życia dziecka mamy często skarżą się na to, że ich malec budzi się o bardzo dziwnych - ich zdaniem - porach. Trzeba tu jednak wspomnieć, że tak małe dziecko nie zdaje sobie sprawy z panującego porządku dnia, nie rozróżnia podziału na noc i dzień. Budzi się po prostu wtedy, kiedy jest głodne.

Kliknij i dowiedz się, jak radzić sobie z małych śpiochem!


Maluchy w 1-3 miesiącu życia śpią z reguły ok. 18 godzin na dobę. Czas na sen skraca się w przypadku dzieci półrocznych, w tym przypadku są one w stanie przespać jedynie ok. 11 godzin na dobę, z czego znaczna większość czasu na sen odbywa się w nocy. Roczna pociecha z reguły ma już ustabilizowany sen, podczas którego przesypia w nocy ok. 8 godzin, a dodatkowo pozwala sobie na ok. 2-godzinną drzemkę w ciągu dnia, zwykle po obiedzie. Całkowicie ustabilizowany sen mają dzieci w 3 roku życia, kiedy to zaczynają przesypiać ok 10 godzin.

Chcesz być perfekcyjną mamą? Kliknij i dowiedz się, jak możesz osiągnąć ten cel!
Ile powinno spać dziecko?

Ile powinno spać dziecko?

Jeżeli Twoja nieco starsza pociecha ma problemy z zasypianiem, możesz przeczytać mu jakąś bajkę na dobranoc. Żaden film czy audiobook nie zastąpi Twojej obecności, głosu i poczucia bezpieczeństwa, którego maluch w tym okresie życia najbardziej potrzebuje.

bajki dla dziecibajki dla dziecibajki dla dzieci


1. Bajki polskie, Marta Berowska, wydawnictwo SBM

2. Najpiękniejsze bajki dla dzieci, Aleksander Fredro, wydawnictwo Zielona Sowa

3. Dziobaś i inni, Tomasz Trojanowski, wydawnictwo: Literatura

Kliknij i zobacz więcej książkowych propozycji, idealnych dla dzieci!

Ile powinno spać dziecko?

Ile powinno spać dziecko?


Podczas gdy w Polsce rodzice nadają dzieciom imiona pospolite, w wielkim świecie takie imiona oznaczają pójście na łatwiznę. Gwiazdy dwoją się i troją, by nadać dziecku oryginalne imię. Sprawdź, jak im to wychodzi!


ID galerii:725


Opracowanie: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 20.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Bardzo ciekawy artykuł. Sama muszę powiedzieć, że powinniśmy dbać nie tylko o to, aby nasze dziecko spało odpowiednio długo, ale także w odpowiednich warunkach. W związku z tym na pewno warto zwrócić uwagę na pościel jaką wybieramy. Bardzo ładne produktu tego typu udało mi się znaleźć w http://4kidsandhome.com/ i jestem przekonana, że każdy maluszek dzięki nim będzie spał bardzo dobrze.
Dodano: 2016-09-13 23:10:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×