Jak nauczyć dziecko jeździć na rowerze? Podpowiadają tatusiowie!

Nikt tak jak tata nie nauczy dziecka jeździć rowerem! Poznaj sprawdzone, rowerowe rady, które dostałyśmy od tatusiów małych rowerzystów!

jazdanarowerzezdzieckiemmain1.jpg

Jazda na rowerze to jedna z podstawowych umiejętności życiowych. A kto lepiej nauczy dziecko poruszać się na jednośladzie niż ukochany tata? To właśnie na podstawie sprawdzonych rad tatusiów przedstawiamy Ci dziś wskazówki, jak w najlepszy sposób nauczyć pociechę jazdy na rowerze! 

Po pierwsze zacznijmy od tego, że jakoś tak się przyjęło, że jazdy rowerem uczy tata. I nie ważne, czy jeździć jednośladem uczy się chłopiec czy dziewczynka - nauka jazdy na rowerze to jedna z tych umiejętności, którą tatusiowie chętnie wpajają swoim pociechom. I choć oczywiście nie ma żadnych przeciwwskazań ku temu, żeby to mamy uczyły maluchy jeździć, to jakoś częściej na podwórkach widujemy biegających za małymi rowerzystami tatusiów. I bardzo dobrze! Nauka jazdy rowerem to wspaniały czas, gdy dziecko może spędzić wartościowe chwile, które najpewniej zapamięta do końca życia, właśnie z tatą. Jakie sposoby na naukę jazdy rowerem polecają tatusiowie?Niezawodne cztery kółka

Jeśli chcesz nauczyć dziecko jazdy rowerem, najprostszym sposobem będą dodatkowe dwa kółka! Na czterech kółkach nauczy się jeździć każdy maluch! Po pewnym czasie, gdy dziecko poczuje się pewnie, kółka należy podnieść wyżej - tak, aby dziecko powoli wprawiało się do do jazdy na dwóch kołach, oczywiście cały czas asystując przy jego rowerowych wyczynach! 


Z kijem za pan brat

Metodę "na kija" zna chyba każdy. Długi kij (np. od szczotki) wtykamy w tylną część roweru i trzymamy, gdy dziecko jedzie. Gdy maluch staje się pewny za rowerową kierownicą możemy puszczać kijek, oczywiście zawsze będąc w pobliżu, aby dziecku nic złego się nie stało!


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Ważne, aby w trakcie nauki jazdy na rowerze nie zapominać o bezpieczeństwie dziecka. Przede wszystkim musimy zapewnić mu kask na głowę oraz ochraniacze na kolana i łokcie. Warto także uczyć dziecko jeździć w wygodnych, ale też bezpiecznych ubraniach - np. w dłuższych spodniach, aby, gdy np. zdarzy mu się przewrócić, nie obtarło sobie skóry. 


Co Ci się przyda 

Jak zapewniają tatusiowie - gdy uczysz swoje dziecko jeździć na rowerze, na pewno będziesz potrzebować jeszcze dwóch rzeczy: cierpliwości, bo choć Tobie czynność jeżdżenia rowerem wydaje się banalna, niestety dziecko jest pełne obaw, a do wdrożenia się do pewnej jazdy będzie potrzebować trochę czasu. Warto, aby na uwadze mieli to zwłaszcza rodzice dziewczynek - małe rowerzystki są zwykle bowiem mniej odważne i żądne przygód niż chłopcy, dlatego zwykle dłużej potrzebują jeździć na czterech kółkach lub z asystą rodzica.

Drugą sprawą, która z całą pewnością przyda Ci się podczas nauki jazdy rowerem jest... kondycja! Jak bowiem pokazuje praktyka - za małym rowerzystą trzeba się porządnie nabiegać! 

Zobacz też:

zdjęcie: iStock Dodał(a): Natalia Fijał , Poniedziałek 31.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar