Jak podawać wodę niemowlakowi? Przegląd kubków

Wybraliśmy kilka kubków dla niemowląt do picia wody. To modele najbardziej polecane przez mamy!

woda-dla-niemowlaka-najlepsze-kubki.jpg

W upalne dni najchętniej wypijałybyśmy studnię wody. Niemowlęta też, chociaż o swoich potrzebach przeważnie nie mówią głośno. Dzieciom chce się pić nie tylko w czasie upałów, ale pogoda ma duży wpływ na ich uczucie pragnienia. Jak zaspokoić pragnienie niemowlaka? 

Niemowlęta karmione piersią na żądanie są w najlepszej sytuacji, bo mleko z piersi właściwie zaspokaja wszystkie ich potrzeby - mówi się, że jeśli niemowlę jest kamione w ten sposób, wodę może dostać do picia nawet dopiero po 6 miesiącu.

Jeśli jednak dziecko jest karmione butelką albo mieszanie, albo jeśli nie chcesz w trakcie spacerów co chwilę karmić niemowlaka piersią - sprawa się komplikuje. Pomysłów, w jaki sposób podawać wodę niemowlakowi, jest wiele, ale ogólnie bardziej poleca się kubki (różnego rodzaju) niż butelki, które są raczej zarezerwowane do picia mleka. Często trzeba wypróbować kilku różnych kubków aż dziecko "załapie" jak z niego pić, nie rozlewając wody na około. Nie należy się tym faktem stresować i przejmować, w końcu niemowlę znajdzie "swój" model kubka. Wystarczy trochę cierpliwości ze strony rodzica.  

Niemowlętom należy podawać wodę źródlaną lub mineralną nieskozmineralizowaną, wcześniej przegotowaną. Uznaje się, że taka właśnie jest najlepsza.

Zobacz także: Szczepienia obowiązkowe niemowląt w pierwszym roku życia

 

Przegląd kubków dla niemowląt:

niekapki.jpg

Kubki niekapki

1. Kubek niekapek SCF750, Philips Avent - kubek z miękkim ustnikiem i z zaworkiem zapobiegającym rozlewaniu, z pokrywką na zatrzask. 

2. Kubek niekapek Lovi - umożliwia picie bez rozlewania, nie podrażnia dziąseł, posiada regulację siły ssania. 

doidy.jpg

doidy cup

umożliwia karmienie już 3-miesięcznych dzieci, można z niego pić w pozycji półleżącej. 

lovi.jpg

Kubek Lovi 360

przyzwyczaja dziecko do naturalnego sposobu picia (jak z otwartego kubka), ale bez rozlewania.  

Zobacz także: Jak dbać o zęby niemowlaka? Wszystko, co powinna wiedzieć mama

ze-slomka.jpg

Kubek ze słomką

1. Kubek ze słomką SCF60, Phipips AVENT - szczelny, można go całkowicie rozłożyć i dokładnie wyczyścić. 

2. Kubek Jakubek, Canpol Babies - przeznaczony dla dzieci, które potrafią już utrzymać kubek w rączkach. Posiada szczelną pokrywkę i zamykaną końcówkę słomki. 

3. Bidon Skip Hop - przeznaczony dla dzieci powyżej 12 miesiąca, po przesunięciu daszka słomka chowa się w zakrętce korkując otwór, z praktyczną smyczą. 


    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 23.07.2015 (aktualizacja: 2015-07-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×