Jak polubić jego dziecko?

Czasami zdarza się, że wraz z nowym partnerem w Twoim życiu pojawia się także… jego dziecko. Jakie uczucia towarzyszą wtedy kobiecie i jak w takiej sytuacji stworzyć szczęśliwą rodzinę?

iStock_47417020_MEDIUM.jpg

Spotkałaś właśnie mężczyznę swojego życia? Jest inteligentny, zabawny i świetnie do siebie pasujecie. To właśnie z nim chciałabyś założyć rodzinę. Okazuje się jednak, że Twój wymarzony facet ma już dziecko. W takiej sytuacji po pierwsze musisz się zastanowić, czy na pewno to z nim chcesz spędzić resztę życia. Jeśli tak, musisz wiedzieć, że wiążąc się z nim, wiążesz się także z jego dzieckiem. Być może wielokrotnie będziesz zazdrosna o jego relację z małym człowiekiem, jednak musisz wiedzieć, że jego zaangażowanie świadczy na jego korzyść. Bądź uczciwa wobec siebie i zastanów się, czy chciałabyś być z człowiekiem, który nie jest zainteresowany własnym dzieckiem?

Zostałam macochą… co teraz?

Jeśli podjęłaś już decyzję i jesteś gotowa na związek, musisz wiedzieć, że od tej chwili będziesz ważną osobą także w życiu dziecka swojego partnera. Z drugiej strony pamiętaj, że nie możesz zmuszać dziecka do tego, aby Cię polubiło. Jesteś dla niego nową osobą i niekoniecznie musi na Ciebie reagować pozytywnie. Podejdź do tej kwestii z ogromną cierpliwością i zrozumieniem. 


Dlaczego bycie macochą jest trudne? 

Z wielu powodów. Po pierwsze musisz wszystkiego nauczyć się od początku, zarówno uczuć, jak i obowiązków związanych z posiadaniem dziecka. Po drugie, spotkasz się z dziwnymi spojrzeniami i niezrozumieniem ze strony waszych znajomych. Często ludzie, którzy nie znają sytuacji, będą myśleli stereotypowo. Musisz także pamiętać, że jakkolwiek mocno nie byłabyś przywiązana do dziecka partnera, ono ma już mamę- nie próbuj na siłę jej zastępować. Nigdy nie obwiniaj się także za drobne porażki dziecka. To, że jego rodzice rozstali się dawno temu, nie jest Twoją winą. Koniecznie ustal ze swoim partnerem wspólną strategię wychowywania dziecka. Dzięki temu będzie Ci łatwiej przyzwyczaić się do nowych obowiązków.


Jak polubić nową rolę?

Opiekowanie się jego dzieckiem może przynieść Ci wiele korzyści, o których nie miałaś pojęcia. Dzięki temu nawiążesz relację z małym człowiekiem- tego nikt nigdy Ci nie odbierze, a przyjaźń z dzieckiem potrafi być naprawdę piękna! Po drugie, dowiesz się, jak działają na Ciebie dzieci i czy jesteś już gotowa na własne! Ponadto, ta trudna sytuacja sprawi, że wasz związek będzie wyjątkowy i silny. Zastanów się także, ile wspaniałych rzeczy możecie robić we trójkę!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 20.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×