Jak rozmawiać z partnerem o planowaniu potomstwa?

Czujesz, że Wasz związek jest ustabilizowany i to najlepsza pora na powiększenie rodziny? Zobacz, jak zacząć rozmowę z partnerem...

ojciecsyn.jpg

Czujesz, że właśnie w tej chwili jesteś gotowa na dziecko... Pozostała Ci tylko rozmowa z partnerem- mężczyźni zwykle cieszą się z takiej decyzji, choć nie jest to regułą. Czasami ważniejsze jest dla nich osiągnięcie pełnej stabilizacji finansowej, a niekiedy po prostu boją się tego, co wydarzy się po narodzinach malucha. Co powinnaś wziąć pod uwagę, przygotowując się do jednej z ważniejszych rozmów w swoim życiu? Oto 4 istotne kwestie!

Pełne zrozumienie

Dziecko wiele zmieni w Waszym życiu i warto o tym porozmawiać. Zastanówcie się, czy faktycznie chcecie tego samego i czy taka decyzja Was uszczęśliwia. Pojawienie się maluszka niesie za sobą ogromną odpowiedzialność, a  jego wychowanie wymaga wielu poświęceń Jeżeli nie jesteście przekonani, czy chcecie zostać rodzicami, może warto dać sobie trochę czasu? Postaraj się nie naciskać na partnera- to nie prowadzi do niczego dobrego.

Sprawdzenie się

Jeśli Twój partner nie jest przekonany, czy poradzi sobie w roli ojca, spędźcie dzień z małym dzieckiem- na pewno macie w rodzinie malutkiego kuzyna, dla którego dzień z wujkami będzie świetną wiadomością. Oczywiście opieka nad własnym dzieckiem to coś zupełnie innego, ale czas spędzony w towarzystwie maluszka pozwoli Wam wyobrazić sobie siebie w roli rodziców. 

Spokój

Nawet jeśli czujesz, że Twój zegar biologiczny "tyka", nie zmuszaj partnera do natychmiastowego działania. Ciągłe stresowanie się dotrzymywaniem terminów kalendarzyka sprawi, że odbierzecie sobie radość płynącą z oczekiwania na dziecko, obwiniając się nawzajem.  Pamiętaj, że w okresie starań o dziecko powinnaś być przede wszystkim spokojna.

Ratowanie związku? 

Pamiętaj, że dziecko nie jest "sposobem" na kryzys w związku. Jego pojawienie się na świecie wymaga ogromnej siły od Was obojga- może być wręcz sprawdzeniem Waszej relacji. Jeżeli planujesz dziecko tylko dlatego, aby zbliżyć się do partnera, możesz osiągnąć zupełnie inny efekt- w ten sposób skrzywdzisz przede wszystkim maluszka.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 26.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×