Jak ubierać dziecko do przedszkola? Kilka rad przed rozpoczęciem roku szkolnego!

Kilka cennych porad dla mamy przedszkolaka!

przedszkoalkiiStock-156270175.jpg

Choć do rozpoczęcia roku szkolnego i przedszkolnego mamy jeszcze chwilę czasu, już teraz warto przyjrzeć się temu, jak powinno ubierać się do przedszkola malucha - dzięki temu możesz wcześniej, na spokojnie przygotować garderobę dziecka, które po raz pierwszy zawita w przedszkolne progi. Poza tym, obecnie w sklepach trwają wyprzedaże, więc może uda Ci się nawet "upolować" dziecięce ciuszki, które świetnie sprawdzą się podczas pobytu w przedszkolu. 

A zatem, jakie ubrania powinnyśmy wybierać, ubierając maluszka do przedszkola?


Modne czy wygodne?

Ubrania dziecięce, podobnie jak te dla dorosłych, mogą być bardzo ładne, modne i... kosztowne. Jeśli chcesz, aby Twój maluch był modny - nie ma w tym nic złego. Pamiętaj jednak, aby strój przedszkolaka był jednocześnie wygodny. Nigdy nie wolno przedkładać ładnego wyglądu i modnego prezentowania się malucha nad jego wygodę i dobre samopoczucie. Warto również pamiętać, że przedszkolak może pobrudzić lub zniszczyć strój podczas zabawy z rówieśnikami, dlatego trzeba mieć to na uwadze podczas ubierania go w kosztowne ubranka. 

Naturalnie, przewiewnie i "na cebulkę" 

Pamiętajmy, aby ubierać przedszkolaka w ubrania uszyte z naturalnych, przewiewnych materiałów, głównie z bawełny. Dzięki temu dziecko nie spoci się zbytnio podczas przedszkolnych harców, a jego skóra będzie mogła oddychać. Ważne jest także, aby malucha ubierać "na cebulkę" - aby mógł bez problemu zdjąć odzienie wierzchnie, gdy zrobi się ciepło. Dobrym pomysłem będzie np. ubranie dziecka w bawełniany T-shirt, jeansy, rozpinaną bluzę na wierzch i do tego wygodne tenisówki. Gdy będzie mu gorąco, łatwo zdejmie bluzę. Często dzieci miewają problem ze zdejmowaniem ubrań przez głowę - warto mieć to na uwadze. 


Stosownie do okazji

Ubieranie dzieci do przedszkola wiąże się z tymi samymi zasadami, co ubieranie dzieci do szkoły. Mianowicie - jeśli w przedszkolu, podobnie jak w szkole, jest akurat jakieś święto lub uroczystość, trzeba przestrzegać pewnych zasad ubioru, nie zważając na to, ile dziecko ma lat. A zatem, jeśli zastanawiasz się np. jak ubrać dziecko na zakończenie przedszkola - sprawa jest prosta - dokładnie tak samo, jak ubrałabyś je na zakończenie lub rozpoczęcie roku szkolnego - w strój galowy. Oczywiście galowy nie znaczy niewygodny - ważne tylko, aby był elegancki i schludny. 

zdjęcie: iStock

Zobacz też:Dodał(a): Natalia Fijał , Piątek 11.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×