Jak wygląda dziecko zaraz po urodzeniu?

Z utęsknieniem czekacie na pierwsze spojrzenie na swoje dziecko, lecz po porodzie niektóre z Was przeżywają rozczarowanie? Lepiej zobaczcie, jak wygląda dziecko zaraz po przyjściu na świat.

Jak wygląda dziecko zaraz po urodzeniu

Jak wygląda dziecko zaraz po urodzeniu?


Matka kocha swoje dziecko mimo wszystko i to właśnie dla niej jest ono najpiękniejsze i najmądrzejsze. Często jeszcze przed urodzeniem idealizujemy je wyobrażając sobie jak będzie wyglądało, lecz zdarza się, że jego wygląd zaraz po wyjęciu z brzucha odbiega od tego, jakie będzie potem i bywa że kobiety są rozczarowane. 

Noworodek faktycznie może wyglądać trochę dziwnie, a pierwszym co się rzuca w oczy jest brak proporcji w jego ciele. Głowa jest znacznie większa od tułowia, oczy zapuchnięte, a narządy płciowe powiększone. Poza tym na ciele pojawiają się krostki, sińce, zaczerwienienia. Wszystko to jednak przeminie i doczekamy się różowiutkiego bobaska niczym z reklamy.

Dziwny kształt główki dziecka jest uwarunkowany drogą, jaką musiała ona przebyć aby przyjść na świat. Oprócz swoich rozmiarów ma ona również nierówny kształt, często wydłużony, co jest skutkiem przeciskania się przez kanał rodny. Ponadto dzieci posiadają ciemiączka, czyli miejsca, których jeszcze nie przykryły kości tylko gruba skóra i etap zarastania będzie trwał do ok. drugiego roku życia.

Zapuchnięte oczy są wynikiem zwiększonego ciśnienia, jakie miało miejsce w czasie porodu, a zamknięte oczy chronią dziecko przed światłem, do którego nie było przyzwyczajone w łonie matki. Pojawiające się na gałkach ocznych czerwone żyłki też nie powinny nas przerażać, ponieważ jest to skutek wpływu skurczów porodowych.

Powiększone narządy płciowe i piersi u noworodków są z kolei wynikiem dziewięciomiesięcznego działania hormonów matki, które dziecko otrzymywało przez łożysko, lecz w ciągu kilku dni wszystko ulega unormowaniu.

Jak wygląda dziecko zaraz po urodzeniu?

Jak wygląda dziecko zaraz po urodzeniu?


Ponadto dziecko nigdy nie rodzi się czyściutkie i różowiutkie jak w filmach. Przychodzi ono na świat umazane w krwi, śluzie i wszystkim tym, co było jego naturalnym środowiskiem w czasie rozwoju w brzuchu matki. Noworodkom i niemowlętom często towarzyszy kichanie, co zazwyczaj przeraża matki myślące o infekcji, lecz jest to wynik pozbywania się przez dziecko śluzu z łona matki, które jeszcze mu pozostało w nosku. Czasem jest to również reakcja na światło, które pobudza komórki nerwowe w nosku. Zasinienia i zaczerwienienia na skórze noworodka również nie powinny nas zaskoczyć, ponieważ jest to wynik zmiany środowiska, do którego musi się przystosować układ krwionośny dziecka.

Nie powinna nas też dziwić pozycja z podkurczonymi nóżkami, ponieważ maleństwo jeszcze przez jakiś czas będzie przybierało pozycję, do jakiej przywykło w brzuchu mamy.

Dzieci urodzone za pomocą cesarskiego cięcia zazwyczaj zaraz po urodzeniu wyglądają ładniej, ponieważ nie mają za sobą ciężkiej drogi przez kanał rodny.

Obecnie na swoje maleństwo czekają m.in. Ania Wendzikowska, czy Małgorzata Kożuchowska.  Ciekawe, czy będziemy mogli zobaczyć zdjęcia ich dzieci niedługo po urodzeniu.


Jakie były Wasze pierwsze wrażenia po zobaczeniu swojego dziecka zaraz po urodzeniu?

Zobaczcie też gwiazdy, które cieszą się macierzyństwem:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 08.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ale idio tyczne...czy naprawde ktoś jest tak głupi, żeby myśleć,że dziecko rodzi sie różowiótkie jak "z reklamy" ??!pewnie jeszcze z pampersem... żenada, krew,pot i łzy jak sie takie rzeczy czyta.
Dodano: 2015-04-24 09:43:01 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×