Jak zaplanować płeć dziecka?

Starasz się o dziecko i chciałabyś, aby był to chłopiec? A może wolisz dziewczynkę? Okazuje się, że są sposoby na zaplanowanie płci przyszłego dziecka!


Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?


Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej par chciałaby świadomie zaplanować płeć swojego przyszłego dziecka. Jeżeli Ty również chciałabyś mieć wpływ na to, czy wydasz na świat chłopca, czy też dziewczynkę - mamy dla Ciebie dobra informację. W pewny stopniu (oczywiście nigdzie nie dostaniesz stuprocentowej pewności), możesz zaplanować płeć swojego dziecka.

Jak zapewne pamiętasz z lekcji biologii, komórki płciowe możemy podzielić na żeńskie i męskie. W każdej z nich obecny jest jakiś chromosom (X - żeńska, Y lub X - męska). W momencie, kiedy połączą się dwa chromosomy X, wtedy na świat przyjdzie dziewczynka. W przypadku połączenia chromosomów X i Y zostaniesz mamą chłopca.

Jeżeli chciałabyś mieć chłopca, zacznij współżyć ze swoim partnerem przed owulacją lub tuż po niej. Z kolei kobiety marzące o córeczce, powinny współżyć ok. 4 dni przed jajeczkowaniem.

W aptekach dostępne są testy owulacyjne, które pomogą Ci w obserwowaniu swojego cyklu.


Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?


Czy wiesz, że Twoja dieta również może zwiększyć prawdopodobieństwo urodzenia chłopca lub dziewczynki? Okazuje się, że niektóre produkty spożywcze mogą zwiększyć szansę na wymarzoną córeczkę lub synka.

Jeżeli chciałabyś urodzić dziewczynkę, powinnaś jeść produkty bogate w wapń, takie jak jaja, sery (najlepiej białe), ziemniaki, kapustę). Przydatne mogą również okazać się produkty, które zawierają dużo magnezu, takie jak orzechy, szpinak, ryby czy też gorzka czekolada.

Z kolei wszystkie kobiety, które wymarzyły sobie chłopca powinny zainwestować w produkty zawierające dużo potasu. Szukaj go przede wszystkim w pomidorach, marchwi, bananach, a także w owocach cytrusowych.


Jak zaplanować płeć dziecka?

Jak zaplanować płeć dziecka?

Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Kręgosłup na ćwiczeniach

Nocne zgrzytanie 

Ząb za ząb – czyli nowoczesne protezyDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 31.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×