Jak zaplanować płeć dziecka zanim zajdziesz w ciążę?

Czy można zaplanować płeć jeszcze nie poczętego dziecka? Okazuje się, że istnieją naturalne metody, które mogą w tym pomóc.

Jak zaplanować płeć dziecka zanim zajdziesz w ciążę?

Jak zaplanować płeć dziecka zanim zajdziesz w ciążę?

Choć wciąż trwają debaty nad tym, czy wybieranie płci dziecka przed urodzeniem jest etyczne czy też nie, istnieją naturalne metody na to, by zwiększyć szansę urodzenia dziewczynki lub chłopca. 

Jak to jest możliwe? W dużym skrócie można powiedzieć, że wiąże się to z tym, iż plemniki, które mają chromosom Y potrzebny do tego, by urodził się chłopiec, znacznie różnią się od tych, które mają w sobie chromosom X, dzięki któremu na świat przychodzi dziewczynka. 

 

1. Dieta

Jeśli chcemy, by urodziła się dziewczynka, dieta powinna być bogata w wapń i magnez. Jest to związane z faktem, że plemniki z chromosomem X bardziej lubują się w środowisku kwasowym. Dzięki ustaleniu poziomu pH ciała, można określić czy jego środowisko bardziej sprzyja rozwojowi chłopca czy dziewczynki. Jeżeli chcielibyśmy, by istniało większe prawdopodobieństwo urodzenia chłopca, dieta powinna być bogata w potas oraz sód.

Zobacz też: TOP 7 DLA PRZYSZŁEJ MAMY 

2. Odpowiedni czas

To kiedy uprawiasz seks ze swoim partnerem także może w dużym stopniu wpłynąć na płeć dziecka. Jeśli pragniecie mieć chłopca powinniście się intensywnie starać w dzień owulacji. Wtedy plemniki z chromosomem Y dotrą do komórki jajowej, gdy są żywe. To zwiększa sznansę na dziecko płci męskiej. Jeżeli planujecie dziewczynkę, wasze starania powinny się rozpocząć 2-3 dni przed owulacją. To daje plemnikom z chromosomem X wystarczającą ilość czasu na to, by dotrzeć i zapłodnić komórkę jajową.

Jak zaplanować płeć dziecka zanim zajdziesz w ciążę?

Jakie są naturalne metody planowania płci dziecka?

3. Właściwa pozycja

Nie tylko czas, ale także sposób w jaki uprawiacie seks ma wpływ na płeć waszego przyszłego dziecka. Tak jak wcześniej, wszystko opiera się na różnicach między plemnikami z chromosomem X, a tymi z chromosomem Y. Chcąc, by przyszłe dziecko było płci męskiej musicie zadbać o to, by plemniki z Y usiały przebyć jak najkrótszą drogę do jajeczka. Dlatego pomogą wam w tym wszystkie te pozycje, które zapewniają głęboka penetrację. Przeciwna metoda powinna być zastosowana, gdy pragniecie dziewczynki. plemniki z chromosomem X potrzebują dłuższej i trudniejszej drogi do przebycia, by nie zostać prześcigniętym. Dlatego powinniście wybrać takie pozycje podczas seksu, przy których penetracja jest dość płytka.

Oczywiście żadna metoda nie daje 100 procent, jednak dzięki takim krokom możecie zwiększyć szansę na to, by wasze dziecko było takiej płci jakiej zapragniecie.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 29.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×