Jakie dolegliwości mogą mieć dzieci uzależnione od elektroniki?

Sprawdź, na jakie choroby może zachorować Twoje dziecko, jeśli jest uzależnione od sprzętów elektronicznych.

uzaleznienie-od-nowinek-technicznych.jpg

Nowe technologie są dziś tak rozwinięte, że nawet małe dzieci mają do nich dostęp. Oczywiście wszystko zależy od rodziców - od tego, na ile pozwalają swoim pociechom korzystać z tabletów, smartfonów i innych sprzętów elektronicznych. Niemniej sprawa dziś wygląda tak, że coraz więcej dzieci jest wręcz uzależnionych od świecących ekranów, na których mogą przesuwać paluszkami kolejne strony internetowe, czy grać w gry. 

 Zobacz też: 5 kolęd-kołysanek, które uśpią każego

Ta tendencja niestety odbija się na zdrowiu dzieci, gdyż te zamiast spędzać czas na grze i zabawie na świeżym powietrzu marnują go siedząc w domach i koncentrując swój wzrok. 

Zobacz też: Ludzie, którzy mają dzieci żyją dłużej

Zobaczcie, do czego może doprowadzić dziecko uzależnienie od elektroniki:

  • OTYŁOŚĆ: Dolegliwość ta dotyczy głównie te dzieci, które zrezygnowały z aktywności fizycznej na rzecz siedzenia przed laptopem czy innymi sprzętami. W konsekwencji otyłość może doprowadzić do nadciśnienia tętniczego czy cukrzycy. 

  • ZDOLNOŚCI UMYSŁOWE: Zbyt długie i częste korzystanie ze sprzętów elektronicznych może spowodować, że zaburzony zostanie rozwój poznawczy dziecka, osłabiona będzie zdolność skupienia uwagi i trudniej będzie dziecku nawiązywać znajomości. 

  • OCZY: Podwójne widzenie, zespół suchego oka, zaczerwienienie oczu - taki wpływ na oczy może mieć zbyt częste patrzenie się w różnego rodzaju, mniejsze i większe monitory. 

  • KRĘGOSŁUP: Nadużywanie smartfonów, laptopów i tabletów może powodować problem z zachowaniem prawidłowej postawy. 

  • SEN: Dziecko uzależnione od elektronicznych gadżetów może mieć problemy ze snem - zasypiać późno, spać krótko lub często się budzić w nocy. W konsekwencji brak snu może obudzić w dziecku zbytnią nadpobudliwość. 

Zobacz też: Sprawdź, jak będzie wyglądało Twoje małżeństwo. Kalkulator


    Źródło: MilionKobiet.pl, zeenewsindia.com
    Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 25.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×