Kawiarenka dla mamy i dziecka

Masz już dość głośnej, zatłoczonej i brudnej piaskownicy? Chciałabyś spotkać się z koleżanką na plotki w ciekawym i ładnym miejscu i żeby Twoja pociecha mogła pobawić w przyjaznym otoczeniu?

dzieci z rodzicami

Jeszcze do niedawna było to niemożliwe. Na szczęście powstaje coraz więcej miejsc, w których, oprócz fotelików do karmienia i przewijaka w toalecie, znajdziemy całą gamę atrakcji dla dzieci, w przestrzeni, która do tej pory zarezerwowana była jedynie dla dorosłych. Przygotowaliśmy dla Was listę miejsc, w których razem ze swoimi maluchami możecie wspólnie spędzić czas.

Café Bébé - ul. Strzelecka 20/2, Poznań

W Poznaniu, na ulicy Strzeleckiej,znajdziemy urocze miejsce Café Bébé. Lokal zaaranżowany został specjalnie dla rodziców z dziećmi, którzy chcą spędzić miło czas pijąc wyśmienitą kawę, delektując się słodkim ciastem lub pyszną ciepłą przekąską Café Bébé jest zaaranżowane tak, aby to głównie rodzicom z małymi dziećmi było wygodniej. Przemyślane menu, przewijak w toalecie, krzesełko do karmienia a także miejsce dla karmiącej mamy to standard . Dzieci mogą bawić się w specjalnie dla nich przygotowanych miejscach zabaw takich jak kojec mieszczący się pomiędzy salami kawiarnianymi oraz pokój zajęć w którym oprócz zabaw odbywają się tematyczne warsztaty, a także imprezy okolicznościowe dla najmłodszych.

Kalimba Kofifi - ul. Mierosławskiego 19, Warszawadzieciak

Podobnym miejscem, o zbliżonym charakterze jest "Kalimba Kofifi", które znajduje się na warszawskim Żoliborzu, przy ulicy Mierosławskiego. Najmłodsi mają do użytku bajkowy domek, antresolę przystosowaną dla dzieci, mnóstwo książek i zabawek do użytku bez ograniczeń. Podobnie jak w "Cukierkowie" jest to miejsce stworzone z myślą o najmłodszych, w związku z tym, również i tu organizowane są warsztaty, spotkania i zabawy dla maluchów. Nawet menu jest dla nich przystosowane – znajdziemy tu zupy , kanapki, ciastka a nawet żeli dla najmłodszych. 

Cafe Culca - ul. Mostowa 14, Kraków

W Krakowie, miejsce takie jak "Cukierkowo" i "Kalimba Kofifi", najlepiej jest reprezentowane przez "Cafe Culca", które usytuowane jest w modnej dzielnicy Kazimierz. Mnóstwo zabawek, przestrzeń przyjazna dla dzieci, sklepik z książkami i gadżetami dla najmłodszych. A do tego menu dostosowane nie tylko do potrzeb malucha, ale również dla kobiet w ciąży i karmiących, potrawy bezbiałkowe i bezglutenowe! Mama może napić się bezkofeinowej kawy, a dla maluszka można kupić, nawet duże chrupki do przegryzania na sztuki, wyjmowane z dużego słoika.

MamCzasCafe - ul. Zwycięska 14d/1/A, Wrocław

Jeszcze jednym wartym uwagi miejscem, w tej kategorii jest MamCzasCafe we Wrocławiu. To przestrzeń przyjazna maluchowi, ale to miejsce dla mam, jest eleganckie i urządzone ze smakiem. A zajęcia są tu przygotowywane z myślą o mamach – szkoła rodzenia, zajęcia ruchowe dla kobiet (i kobiet w ciąży też) czy salonik kosmetyczny, w którym można się zrelaksować. A na dzieci czekają różnorodne zajęcia plastyczne. Aż chce się zostać mamą!

W takich miejscach panuje atmosfera, która sprzyja chwilom relaksu – nie musimy martwić się o dzieci, nigdzie nie ma wystających kabli i ostrych kantów, obsługa lubi dzieci i nie przejmuje się okruszkami na stole i podłodze. A na rodziców nie patrzą zniecierpliwieni hałasem klienci innych stolików – tak to już jest z tymi miejscami, wiadomo że będzie głośno, ale rodzic nie musi się martwić o bezpieczeństwo i rozwój swojej pociechy.

Czuły barbarzyńca - ul. Powiśle 11, Kraków

A co z miejscami, które są przeznaczone dla rodziców i skierowane na ich rozwój, a w których najmłodsi nie muszą się nudzić? Kluboksięgarnia "Czuły barbarzyńca", która od niedawna działa w Krakowie, a swoją główną siedzibę ma w Warszawie, jest przeznaczona dla rodziców i jest nastawiona na ich rozwój intelektualny. To nie znaczy, że dzieci są niemile widziane! Wręcz przeciwnie – w weekendy organizowane są spotkania i zajęcia dla najmłodszych, które nie sprowadzają się jedynie do zabawy. Spotkania literackie dla dzieci są idealnym rozwiązaniem, dla rodziców którzy chcą zaszczepić u swoich pociech chęć do czytania.

Fundacja Artyści Innowacja Teoria - ul.Pijarska 5, Krakówbawiące się dzieciaki

Wystawy zdjęć, spotkania z artystami, pokazy filmów niedostępnych w multipleksach, to wszystko ciekawy rodzic nastawiony na swój rozwój, może odnaleźć w F.A.I.T. – "Fundacja Artyści Innowacja Teoria" przy ulicy Pijarskiej w Krakowie. Miejsce to ma w sobie artystycznego ducha, którego niełatwo odnaleźć w innych pubach. A właściciele rozumieją rodziców jak nikt inny, bo sami przyprowadzają do tego miejsca swojego przedszkolaka. I właśnie dla najmłodszych pomyślana jest przestrzeń w ogródku –  czysta i zadbana piaskownica, a w razie deszczu projekcje na ekranie dla dzieci. Rodzice w tym czasie mogą się oddać duchowemu i fizycznemu relaksowi.

Coraz więcej miejsc skierowanych jest dla rodziców z dziećmi czy dla dzieci, którym towarzyszą rodzice. Przestrzeń przyjazna dziecku skupia się już nie tylko w małym ciemnym kącie, w którym znajdziemy stolik do rysowania dla dzieci i kilka kredek. Restauratorzy zauważyli jak wdzięcznym i wiernymi klientami są rodzice z małymi dziećmi. Dla niektórych organizowanie przestrzeni przyjaznej maluszkom jest swego rodzaju misją, stąd w wielu miejscach znajdziemy nie tylko zabawki dla najmłodszych, ale warsztaty, spotkania i zajęcia plastyczne, muzyczne, itp.

Czy u Was w mieście jest wiele takich miejsc? Czy w razie deszczu można zorganizować coś ciekawego dla siebie i maluszka? Czego oczekujecie od takich miejsc i czego Wam w nich jeszcze brakuje? A może znacie takie miejsca, którymi możecie podzielić się z innymi mamami?


Tekst: Ewa Nenko

Źródło: MilionKobiet.pl 

Przeczytaj również:

Zabawy z maluszkiem 

Czas dla dziecka, czas dla rodzica 

Znajdź czas dla dziecka 


Dodał(a): Ewa Nenko , Środa 30.05.2012 (aktualizacja: 2012-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
adio
Świetnie, że powstają takie miejsca i jest ich coraz więcej. Osobiście od ok. 2 lat korzystam z sal zabaw. Moją (a raczej mojej pociechy;) ulubioną jest Madagaskar: http://praga.salamadagaskar.pl. Wolę czasami zostawić tam dziecko niż zostawiać gdzieś u rodziny.
Dodano: 2017-11-10 21:00:19 Zgłoś nadużycie
Nicki88
Moim zdaniem bardzo fajnie, że jest coraz więcej takich miejsc, w których możemy spędzić czas z naszymi pociechami. Sama jakiś czas temu, a w zasadzie z moją córką, odwiedziłyśmy http:// https://maniaskakania.pl/ i powiem Wam, że można tam rewelacyjnie spędzić czas. Można poszaleć na trampolinach, bądź też wybrać się do parku linowego, a nawet zapisać dziecko na specjalne zajęcia:).
Dodano: 2017-10-05 23:42:34 Zgłoś nadużycie
adio
Fajny pomysł z takimi miejscami. Moje dziecko bardzo lubi też sale zabaw. Jest ich w tej chwili coraz więcej i niektóre na naprawdę dobrym poziomie.
Dodano: 2017-06-22 17:00:45 Zgłoś nadużycie
Basia1978
A ja potwierdzam, że Kalimba jest super! :) Polecam jeszcze Solec w Warszawie i na Ochocie u Kręglickich. Poza Warszawą zdecydowanie Gościniec Oycowizna w Lesznowoli koło Magdalenki. Piękny ogród i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.
Dodano: 2012-07-26 12:47:15 Zgłoś nadużycie
teni
byłam w Cafu Culca i rzeczywiście jest super!
Dodano: 2012-06-06 10:08:30 Zgłoś nadużycie