Kiedy jedzenie szkodzi dziecku

Twoja pociecha często narzeka na silny ból brzucha po jedzeniu? Bądź czujna! To może być objaw alergii pokarmowej, którą trzeba leczyć.

Kiedy jedzenie szkodzi dziecku

Kiedy jedzenie szkodzi dziecku

Starasz się przygotować zdrowy i smaczny posiłek dla twojego malucha, a okazuje się, że malec po jego zjedzeniu bardzo źle się czuje, skarży się na ból brzucha i inne dolegliwości? Taka sytuacja, zwłaszcza jeśli powtarza się z dużą częstotliwością, może wskazywać na to, że dziecko cierpi na alergię pokarmową.

Najprościej rzecz ujmując, podczas tego schorzenia układ odpornościowy twojej pociechy zaczyna traktować pożywienie, które mu podajesz jako swojego wroga. Stąd biorą się różnego rodzaju reakcje obronne, jak wspomniany już wcześniej ból brzucha. Drogą do szybkiej poprawy samopoczucia malucha jest podjęcie odpowiedniej kuracji.

Ile jajek powinno jeść dziecko?


Poznaj objawy alergii pokarmowej

- ból brzucha

- biegunka

- utrata wagi

- wymioty

- uczucie wzdęcia

- zaczerwienienie policzków dziecka, wypryski na twarzy

- silny ból głowy

- mogą również pojawić się obrzęk twarzy oraz problemy z oddychaniem

Podejmij odpowiednie działanie

Podstawą jest automatyczne wykluczenie z diety dziecka pokarmu, na które źle reaguje. W przeciwnym razie ostre biegunki oraz wymioty mogą doprowadzić organizm twojej pociechy  do odwodnienia, a w dłuższym okresie czasu do znacznej utraty masy ciała.

Jeżeli maluch, którego zachowania wskazuje na problemy z alergią pokarmową jest karmiony piersią, powinnaś w pierwszej kolejności wyeliminować z jego diety produkty mleczne. To właśnie przez mleko oraz jego przetwory, najwięcej dzieci zmaga się z alergią.

Sprawdź, co powinna zawierać dieta dziecka!

Starsze dzieci powinny zostać poddane testom, na jakie dokładnie składniki pokarmowe reagują alergicznie. Wprowadzaj zatem do jego diety nowe jedzenie pojedynczo, tak abyś miała pewność, że każdy z nich jest odpowiedni oraz wskazany do jedzenia dla twojego malca.

Kiedy maluch chce dorosły obiad - zobacz, co mu podać!

Pamiętaj, aby w przypadku podejrzeń wystąpienia alergii pokarmowej u dziecka, powinnaś zgłosić się do lekarza. Specjalista potwierdzi (lub wykluczy) schorzenie oraz pomoże ci ustalić odpowiednie leczenie oraz nowy jadłospis żywieniowy dla twojego malucha.Kiedy jedzenie szkodzi dziecku

Kiedy jedzenie szkodzi dziecku


Te produkty najczęściej uczulają dzieci:


- mleko krowie

- jajka

- ryby morskie

- orzechy

- owoce cytrusowe

- żyto, pszenica, owies, jęczmień

Dieta odpowiednia dla starszych dzieci - czytaj więcej!Kiedy jedzenie szkodzi dziecku

Kiedy jedzenie szkodzi dziecku
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 06.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim
Czytałam ostatnio o metodzie BLW, czyli wprowadzania stałych pokarmów do diety dziecka, z pominięciem etapu papek, to tak w skrócie. Szczerze mówiąc, jest to dość wygodne i przymierzam się do kupienia książek traktujących o tym "Bobas lubi wybór. Nie chcesz wychować niejadka?" i "Bobas Lubi wybór. Książka kucharska"
Dodano: 2012-09-24 17:34:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×