Kolejne kontrowersje z marką LEGO

Czy chcielibyście, aby wasze dzieci czytały o tym, jak poprawić swoją urodę?

Kolejna kontrowersyjna seria LEGO

Wychowanie dzieci nie jest prostą sprawą. Na rodziców czeka wiele zaskoczeń. Ogromnie ważnym jest aby opiekunowie po prostu mieli czas dla swoich podopiecznych. Okazuje się, że trzeba zwracać uwagę nie tylko, jak i w co się bawi nasze dziecko, ale także czym. Ostatnio w Lego Club Magazine dzieci mogły przeczytać o tym, jak poprawić np. swoją twarz, co radziły oczywiście lalki.

Zapewne większość z was choć raz w życiu bawiła się już kultowymi klockami Lego. Marka co jakiś czas prezentuje nową serię zabawek. Tym razem przyszedł czas na... porady urodowe. W Magazyn Lego Friends, który jest skierowany do dzieci w wieku 5-12 lat, pojawił się materiał o tym, jak ściąć włosy, aby kształt twarzy był odpowiedni. Szczególną uwagę zwróciła na to blogerka parentingowa Sharon Holbrook i postanowiła to nagłośnić. To właśnie jej 7-letnia córka zapytała ją, czy ma owalną twarz. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że matka była zaskoczona pytaniem, ponieważ dziewczynka w tym wieku jeszcze nie powinna w ogóle zamartwiać się tego typu sprawami. Okazało się jednak, że to właśnie postać z gazetki - Emma - w materiale podpowiada, że w owalnej twarzy najlepiej się prezentujemy.

Rodzice są oburzeni, ponieważ jasno mówią, że materiał pokazuje, iż wszystkie dziewczynki, które mają inną niż owalną twarz, nie są piękne i powinny coś w sobie zmienić. W internecie pojawiła się fala komentarzy.

1.JPG

Marka Lego oczywiście także zareagowała na swoim koncie na serwisie Twitter oznajmiając, że bardzo przeprasza za wszelkie rozczarowania tą serią. Dodali również, że biorą pod uwagę wszystkie sygnały, które spłynęły od rodziców i na pewno będą o nich pamiętali przy tworzeniu przyszłych materiałów.

Zobaczcie także:Źródło: mirror.co.uk/  YouTube
Foto: Sharon Holbrook


Dodał(a): Anka P. , Wtorek 17.03.2015 (aktualizacja: 2015-03-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Wszystkim fanom LEGO polecam zakupy na www.planetaklockow.pl, niesamowicie szeroki asortyment i atrakcyjne ceny.
Dodano: 2015-03-30 10:25:51 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×