Książka dla dzieci - "Mikrulki"

Chcecie od małego zaznajamiać dziecko z literaturą, ale nie wiecie co wybrać? Zobaczcie książkę "Mikrulki".

Książka dla dzieci - "Mikrulki"

Książka dla dzieci - "Mikrulki"

Słysząc o tym, jak drastycznie maleje czytelnictwo wśród młodzieży, zapewne wiele z Was chce zrobić wszystko, aby wasze dziecko nie dołączyło do grona osób stroniących od książek. Najlepszym sposobem jest po prostu zainteresowanie dziecka literaturą, a to z kolei można zrobić dzięki dobrze dobranym pozycjom.

Jedną z ciekawych propozycji dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym jest książka "Mikrulki", która opowiada o wędrówce miniaturowych stworków spod podłogi przez pokój, który nagle zamienia się w miejsce wielu fascynujących przygód, a to wszystko obserwuje tajemniczy Ludzik Chodzący Po Suficie. Dzięki ukazaniu dwóch perspektyw - podłogi i sufitu - książka ta uczy dystansu do swoich słabości oraz niemiłych sytuacji, które mogą spotkać człowieka. Kluczowe są postaci Mikrulków - barwne, zróżnicowane, z charakterystycznymi stylami wypowiedzi, na których dzieci skupiają swoją uwagę. Ciekawe postacie oraz barwna historia rozgrywająca się w prozaicznym miejscu, które każdy zna, ukazuje dzieciom to, co im towarzyszy na co dzień i oswaja z tym, co mniej znane.

Książka jest bogato ilustrowana, a obrazki zostały wykonane przez młodą malarkę na co dzień pracującą z dziećmi. Kamila Strzeszewska wszystkie ilustracje wykonała ręcznie, co stanowi rzadkość na rynku literatury.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 07.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Poczytaj mi mamo!

    czytanie dziecku

    Czy wiesz, że codzienne czytanie dziecku może znacznie przyspieszyć jego rozwój intelektualny oraz rozwinąć wyobraźnię pociechy? Już dziś sięgnij po książkę i spędź miło i… czytaj więcej

  • "Dziadek do orzechów"

    Bajki Baletowe

    "Dziadek do orzechów" to II tom serii książek dla dzieci "Bajki Baletowe". Opowieść o Klarze i tytułowym Dziadku do orzechów ukazuje siłę dziecięcej wyobraźni, która sprawia, że zaciera… czytaj więcej