Lekarze ostrzegają przed niebezpiecznymi zabawkami!

Zabawkowe szaleństwo ogarnia nas szczególnie przed świętami. Czy jednak zdajemy sobie sprawę z tego, że te mogą być toksyczne?

Lekarze ostrzegają przed niebezpiecznymi zabawkami!

Przed świętami wiele z nas stawia na prezenty w postaci zabawek. Te zazwyczaj kuszą swoim kolorowym, bajkowym wyglądem, lecz czy aby na pewno każda z nich jest bezpieczna dla dziecka?

Głos w tej sprawie na antenie "Faktów" stacji TVN zabrała m.in. Ania Orłowska, znana makijażystka, której syn na własnej skórze odczuł, jak niebezpieczne mogą być zabawki. Pewnego razu dostał on podrobioną masę plastyczną (czego mama nie była świadoma). Po półgodzinnej zabawie, masa wywołała u niego bolesne uczulenie, które pojawiło się na całym ciele.

Jak się okazało, plasteliny, farby i kredki świecowe wiodą prym na listach pediatrów, jako zabawki m.in. uczulające. Lekarze podkreślają, że jeżeli dziecko szybko dostanie pomoc medyczną, nie pojawia się zagrożenie życia.

Zobaczcie także: Pomysły na trafione prezenty dla rocznego dziecka

Pojawia się więc pytanie, czym dziecko może się bawić, aby było to dla niego bezpieczne.

Na pewno zabawki należy nabywać w sprawdzonych sklepach. Powinny one mieć też na swoich opakowaniach symbol "CE", co oznacza, że produkt spełnia wymogi bezpieczeństwa i został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej. Warto też zwrócić uwagę na zapach zabawki. Jeżeli ta, kolokwialnie mówiąc "śmierdzi", powinna nam się włączyć lampka ostrzegawcza.

Zobaczcie także: Lalka Barbie zmienia styl?

Co prawda branża zabawkarska jest mocno kontrolowana, jednak jak widać, zawsze mogą się przytrafić nieszczęśliwe wypadki.Zobaczcie także:Źródło: TVN24
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Natalia , Środa 16.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×