Lot samolotem w ciąży

Jesteś w ciąży, a przed Tobą planowany lot samolotem? Skorzystaj z naszego poradnika i dowiedz się, w jaki sposób powinnaś się do niego odpowiednio przygotować.

Lot samolotem w ciąży

Lot samolotem w ciążyZaplanowałaś już wyjazd na urlop lub musisz polecieć na ważne spotkanie biznesowe, a jesteś w ciąży? Bądź ostrożna. Podróż samolotem w twoim stanie wymaga specjalnego przygotowania. Nie bagatelizuj zaleceń lekarza prowadzącego ciążę, ani również nie podejmuj się wyzwania, jakim jest lot z Polski do USA, jeżeli jesteś tuż przed porodem.

Podczas ciąży musisz o siebie odpowiednio zadbać - kliknij i przeczytaj nasz poradnik!

Lecieć czy nie lecieć?

Przede wszystkim powinnaś powiedzieć o swoich planach związanych z podróżą, lekarzowi prowadzącemu twoją ciążę. Po przeprowadzeniu badań, podejmie on decyzję, czy taka wyprawa nie będzie zagrażała zarówno twojemu zdrowiu, jak również dziecka. Część lekarzy odradza wszystkim swoim pacjentkom podróżowanie w ciąży, bez względu zaawansowanie ciąży, samopoczucie czy też długość lotu. Pamiętaj, że podczas lotu samolotem mogą ci się przytrafić różne stresujące sytuacje, takie jak np. awaryjne lądowanie czy zgubienie bagażu, w którym miałaś potrzebne leki. W twoim stanie wskazane jest raczej unikanie stresu oraz odpoczywanie, a nie wystawianie się na ryzyko sytuacji mocno stresowych.

Kliknij i dowiedz się, jak wyglądać pięknie w samolocie!


Jeżeli jest to tylko możliwe, powinnaś unikać lotu w pierwszym trymestrze ciąży. To właśnie w tym czasie odnotowuje się największą liczbę poronień. Pierwszy trymestr to również czas, w którym kształtuje się płód, a w przypadku pojawienia się różnych groźnych sytuacji, stres, wypadek, itd. może dojść do jego uszkodzenia.

Kliknij i sprawdź, w jaki sposób możesz wygrać walkę ze stresem!Lot samolotem w ciąży

Lot samolotem w ciąży


Zdaniem lekarzy najbezpieczniejszy okres na samolotowe podróże kobiet w ciąży to drugi trymestr. Pamiętaj jednak, że decyzję o locie i tak musisz podjąć samodzielnie, ponieważ każda tego typu wyprawa w twoim stanie stanowi zagrożenie dla płodu.

Jesteś w trzecim trymestrze ciąży? Podczas lotu samolotem możesz znacznie silniej odczuwać dolegliwości związane z ciążą, takie jak np. mdłości, wymioty czy bóle głowy. Możesz mieć również poważne problemy ze zmianami ciśnienia, zwłaszcza podczas startu oraz lądowania samolotu.

Zauważyłaś u siebie krwawienie podczas ciąży - kliknij i dowiedz się, czym jest spowodowane!

Przed lotem koniecznie sprawdź, czy przewoźnik którym lecisz wymaga odpowiedniego zaświadczenia od lekarza kierującego ciążą. Jeżeli tak jest, bez potrzebnego dokumentu nie będziesz mogła wejść na pokład samolotu.

Podczas lotu nie zapominaj o częstych zmianach pozycji oraz spacerach, mniej więcej co trzydzieści minut. Weź również na pokład butelkę wody niegazowanej oraz koc do przykrycia w razie niskiej temperatury w samolocie.

Kliknij i poznaj prawdy oraz mity na temat badań prenetalnych!


Lot samolotem w ciąży

Lot samolotem w ciąży

Lot samolotem w ciąży

Lot samolotem w ciąży
Opracowanie: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 14.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Anonim
Mam pytanie bo się nie znam: jak wygląda samolot w ciąży ? I co, jak urodzi to będzie taki mały samolocik ?
Dodano: 2012-11-17 04:49:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×