Maraton empatii w Edukado

Już 2 października Edukado Targówek stanie się przestrzenią do celebrowania Międzynarodowego Dnia Działań Empatycznych. Zapraszamy wszystkich, chętnych do zapoznania się z ideą Porozumienia Bez Przemocy w duchu założeń Marshall’a B. Rosenberg’a. Naucz się Języka Żyrafy i poczuj jak wzajemne zrozumienie kojąco wpływa na Twoje relacje z innymi ludźmi.

Maraton empatii w Edukado

Chcesz dowiedzieć się jak mówić do swojego dziecka aby Cię słuchało? Poznać jak wielką rolę w kontaktach rodzic dziecko odgrywa empatia? Jak pozbyć się niszczącej siły agresji w relacjach międzyludzkich? Dowiedzieć się więcej o kojącej roli Porozumienia Bez Przemocy?

Przyjrzyj się Empatii razem z nami!

W programie Maratonu proponujemy zarówno bezpłatne warsztaty dla rodziców jak i gry i zabawy dla dzieci!

DLA RODZICÓW

  • Godz. 13.00 Czuję, więc jestem, empatia w kontaktach rodzic - dziecko.
Prowadząca: Kamila Rodak
Emocje mogą ułatwić nam kontakt z naszymi dziećmi, jeśli tylko nauczymy się je rozróżniać, nazywać i we właściwy sposób okazywać. Jeśli zrozumiemy, że w życiu dzieci emocje są równie ważne, jak w naszym.
  • Godz. 15.00 Mów i słuchaj tak aby wzmacniać porozumienie z dzieckiem
Prowadząca: Kaja Kozłowska
 W trakcie spotkania będziemy zastanawiać się w jaki sposób mówimy gdy zwracamy się do dzieci i sprawdzimy czego potrzebujemy aby  słuchać i usłyszeć.

  • Godz. 17.00 Przyjrzyj się mediacji – mediacje inspirowane Porozumieniem bez przemocy
Prowadząca: Magdalena Sendor
Spotkanie oferuje możliwość przyjrzenia się modelowi mediacji opartych na Porozumieniu bez przemocy i w ten sposób zapoznać się z założeniami tej metody.

  • W godzinach 13.00- 17.00

Zapraszamy na indywidualne sesje Zen Coachingu i Empatii w czasie których szukać będziemy odpowiedzi na trudne i nietypowe pytania, dotyczące skomplikowanych prawidłowości cechujących relacje międzyludzkie, na konkretnych przykładach w prosty zrozumiały sposób pomożemy wam zrozumieć własne oczekiwania, oraz oczekiwania jakie maja wobec Was inni ludzie.
Prowadząca: Joanna Berendt – certyfikowany Zen Coach i inni Zen coachowie.

Zapraszamy do rozmów o porozumieniu!


DLA DZIECI

Dzieciom proponujemy cały dzień atrakcji i zabaw w tematyce empatii, wyrażania i rozpoznawania uczuć i potrzeb. Zapraszamy na:

  • Empatyczna olimpiadę sportowa -animatorki proponując najmłodszym aktywności plastyczne i ruchowe wprowadzą je w formie zabawy w skomplikowany świat różnych uczuć. Bo przecież nie ma złych emocji, trzeba je tylko zrozumieć!  
  • Wśród atrakcji  kolorowanki i puzzle dla najmłodszych.
  • Warsztaty tworzenia żyrafy o wielkim sercu i wiele innych niespodzianek.

Źródło: EDUKADO