Narządy płciowe w programie dla dzieci - to nie żart!

Są różne metody edukacji seksualnej dzieci. Co powiecie na takie ujęcie tematu przez Szwedów? Niektórzy są zachwyceni!

Narządy płciowe w programie dla dzieci


Publiczna telewizja w Szwecji - SVT - wyemitowała nietypową kreskówkę. Co najbardziej w niej zaskoczyło? Był to program przeznaczony dla dzieci od 3 do 6 roku życia i wystąpiły w nim... narządy płciowe! Miały one za zadanie edukować dzieci, jak funkcjonuje ich ciało. Pokazano kolorowego siusiaka "Snopp" i Cipkę "Snippan" wykonujących piosenkę, która obecnie cieszy się sporym zainteresowaniem na YouTube, gdzie zaledwie w kilka dni zdobyła miliony odsłon. Coraz częściej możemy ją usłyszeć także w naszych... radiach!

Większość szwedzkich rodziców jest zadowolona z takiego zaprezentowania tematu. Uważają bowiem, że dzięki temu najmłodsi łatwiej zrozumieją funkcjonowanie własnego ciała oraz czym jest popęd płciowy. Jednak części rodziców program mimo wszystko nie przypadł do gustu i uważają, że był on nieodpowiedni dla tak małych dzieci. Mają miejsce także przypuszczenia, jakoby szwedzka bajka promowała gender, ponieważ "postaci" były ubrane i pomalowane.

Warto mieć na uwadze, że w Polsce również wiele się mówi o potrzebie edukacji seksualnej najmłodszych, jednak ogranicza się to w zasadzie do zajęć szkolnych, do prowadzenia których często brakuje odpowiednio przeszkolonej kadry, więc tak naprawdę problem nie zostaje rozwiązany. Wydaje się jednak, że w naszym społeczeństwie tego typu program zupełnie nie zostałby zaakceptowany.

Ciekawostką może być fakt, że nagranie umieszczone w serwisie YouTube początkowo było udostępnione tylko dorosłym użytkownikom. Dopiero po prośbie władz telewizji SVT upubliczniono film. Pojawiły się także słuchy, jakoby Szwedzi przygotowywali się do produkcji kolejnych odcinków programu.Chcielibyście aby wasze dzieci były edukowane w ten sposób?

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 16.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
i dobrze :) lepsze to niż tak jak w polandii 12 latki w ciąży.
Dodano: 2015-02-08 13:24:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
o nieeee
Dodano: 2015-02-07 11:09:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×