Nowonarodzonej dziewczynce nie dawano szans na przeżycie, tymczasem ona zaskoczyła wszystkich

To niesamowita historia dziewczynki, która przyszła na świat przez cesarskie cięcie w 25. tyg. ciąży.

Nowonarodzonej dziewczynce niie dawano szans na przeżycie, tymczasem ona zaskoczyła wszystkich

Mowa o Faith Snell, która przyszła na świat 3 lata temu w Wielkiej Brytanii. Urodziła się jako skrajny wcześniak w 25. tygodniu ciąży i ważyła niewiele ponad pół kilograma. 
W czasie porodu Faith miała wylew krwi do mózgu, przez co lewa półkula została uszkodzona w 60%. Dziewczynka trafiła na oddział intensywnej terapii, gdzie jej stan się pogarszał, a lekarze sugerowali rodzicom, aby ci odłączyli dziecko od aparatury. Spekulowano, że dziewczynka nigdy nie będzie chodziła, mówiła itd. Kiedy rodzice konsekwentnie mówili, że się nie zgadzają, lekarze powiedzieli: "Jesteście pewni? To będzie kosztować masę pieniędzy".

Zobaczcie także: Jak wygląda codzienność kobiety w ciąży?

Matka wspomina, że ani razu jej nie przeszła przez głowę taka możliwość. Para straciła poprzednie dziecko i zamierzała walczyć o swoją córeczkę. 

Po upływie 4 miesięcy, Faith wyszła do domu. Jej ciało jest w połowie sparaliżowane, ale po intensywnej fizjoterapii, dziewczynka zaczyna normalnie funkcjonować. Kiedy miała 18 miesięcy zaczęła raczkować, a potem chodzić. Co więcej, lekarze ostrzegali, że do 4 roku życia będzie musiała leżeć pod respiratorem, tymczasem już po tygodniu w domu zaczęła samodzielnie oddychać.

Zobaczcie także: Kobieta urodziła się bez narządów płciowych, teraz cieszy się z narodzin dziecka! Jak to możliwe?

Obecnie Faith chodzi, mówi, rysuje i nawet liczy. Jej lekarz twierdzi, że będzie mogła funkcjonować jak normalne dziecko i pójdzie do zwykłej szkoły. Jej matka mówi, że dziewczynka jest lekko niezdarna i stresuje ją fakt, że jej prawa strona jest sparaliżowana, ale jej stan zaskoczył wszystkich i jest najlepszym dowodem na to, że nawet tak skrajne wcześniaki mają szansę na dobre funkcjonowanie, tylko trzeba im dać szanse na przeżycie.Zobaczcie także:
Źródło: rmf24.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Anka P. , Wtorek 01.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×