Nudzisz się podczas zabawy z dzieckiem? Zobacz, co możesz zmienić!

Jesienna aura nie zachęca do spacerów. Pozostaje zabawa w domu- mimo że ciekawa dla Twojego dziecka, Ciebie może naprawdę zanudzić. W końcu po jakimś czasie każdej z nas kończą się pomysły... Jednak mamy na to sposób!

zabawazdzuecjuen.jpg

Mimo że urlop macierzyński to piękny czas, ciągłe siedzenie w domu potrafi być naprawdę wyczerpujące. Większość zabaw, które dla Twojego dziecka są atrakcyjne, Ciebie po prostu nużą. Jednak zamiast włączać dziecku bajkę, powinnaś znaleźć zajęcie, które zaciekawi i malucha, i Ciebie. Postaraj się przypomnieć sobie, w co najbardziej lubiłaś się bawić, gdy byłaś małą dziewczynką. Jeśli naprawdę się zaangażujesz, powrót do dzieciństwa będzie fascynujący! Potraktuj tego typu chwile jak wypoczynek od siedzenia za biurkiem w pracy. Ponadto, staraj się pamiętać, że mimo że masz do czynienia z maluchem, możesz się z nim zaprzyjaźnić, a Twoje dorosłe obowiązki mogą być dla niego naprawdę fascynujące. Pobawcie się wspólnie w szefa kuchni czy odkurzanie. 

Aby uniknąć nudy, warto nauczyć dziecko otwartości na nowości. Dotyczy to zarówno zabawek, jak i książek, które czytasz maluchowi. Masz dosyć tej samej historii powtarzanej codziennie wieczorem? Pokaż dziecku,  że nowe bajki są jeszcze fajniejsze!

Postaraj się nie odcinać od świata. Twoi znajomi prędzej czy później muszą zrozumieć, że od tej chwili w Twoim życiu już zawsze będzie dziecko- spróbuj im pokazać, że to wcale nie takie straszne! Zabierz malucha na kilka spotkań towarzyskich, a przyjaciele szybko przyzwyczają się do nowej sytuacji.


Zanim zaczniesz narzekać na nudę w domu, powinnaś zastanowić się nad swoim podejściem do macierzyństwa. Być może okres urlopu macierzyńskiego powinnaś wykorzystać na coś, co od dawna planowałaś zrobić? Niech to będzie kurs gotowania czy fitness- w takich miejscach bardzo często można skorzystać z pomocy opiekunki. Oczywiście, z dzieckiem wszystko jest trudniejsze, ale pamiętaj że nie może ono stanowić przeszkody do realizacji celów. Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!'

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 24.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×