Odparzenia u dzieci

Prawdopodobnie każdy rodzic chociaż raz musiał sobie poradzić z odparzeniem u swojej pociechy. Czasem to nie tylko zbyt późne przewinięcie skutkuje jego pojawieniem, wystarczy zmienić rodzaj pieluch albo chusteczek i odparzenie gotowe. Jak sobie z nim poradzić?

Oparzenia u dzieci

Oparzenia u dzieci

Odparzenie zwykle powstaje przy zbyt długim kontaktem skóry dziecka z moczem lub kałem. Zdarza się to jeżeli zbyt rzadko zmieniamy pieluchę, albo kiedy nasza pociecha zrobi kupkę w nocy i przeleży z nią kilka godzin. Czasem odparzenie jest spowodowane upałami panującymi na zewnątrz czy pojawia się jako reakcja alergiczna przy zmianie pieluch i chusteczek nawilżanych na inne niż używaliśmy dotychczas. W takim wypadku należy powrócić do pieluch, które kupowaliśmy do tej pory, oraz zadbać o higienę naszego dziecka.

Pamiętaj żeby zmieniać często pieluszkę, zadbać o pielęgnację przemywając pupę niemowlaka przy każdym przewijaniu wilgotnymi chusteczkami lub letnią, przegotowaną wodą. Pupę delikatnie osuszamy ręcznikiem lub pieluchą tetrową i jeśli mamy okazję powinniśmy pozostawić pośladki do "wietrzenia" nie zakładając pieluszki przez jakiś czas ani nie stosując żadnych kremów. Skóra, która ma dostęp do świeżego powietrza szybciej się goi.

Przed nałożeniem pieluchy możemy zastosować krem rekomendowany na odparzenia (sudocrem, bepanthen, kremy firmy hipp czy nivea, itp.). Jeżeli stan skóry naszego dziecka nie poprawia się albo pogarsza, należy zgłosić się do lekarza pediatry albo dermatologa!

Przeczytaj również:

Gorączka u niemowlaka 

Dieta dla dziecka 

Napięcie mięśniowe u dzieci 


Dodał(a): Ewa Nenko , Czwartek 05.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
WysokaAnia
Całą gamę produktów Bepanthen opisano ostatnimi czasy na blogu http://mamabezrecepty.pl/
Dodano: 2017-10-17 08:52:16 Zgłoś nadużycie