Oryginalne miejsca porodów

Zaplanowany poród w szpitalu, podczas którego ukochany trzyma Cię za rękę to najbardziej klasyczny przebieg tego ważnego wydarzenia. Okazuje się jednak, że kobiety rodzą w naprawdę oryginalnych miejscach. Koniecznie przeczytaj, o jakie dokładnie chodzi!

Oryginalne miejsca porodów

Oryginalne miejsca porodówWiele kobiet na całym świecie przekonało się już, że poród wcale nie musi odbywać się w szpitalnej sali z udziałem rodziny czy przyjaciół. Wiele kobiet doświadczyło bowiem nieoczekiwanego porodu w również nieoczekiwanym miejscu. Z całą pewnością wydarzenie te zapamiętają na całe życie.

Tokofobia wśród kobiet w ciąży - kliknij i sprawdź, czy grozi również Tobie!

W taksówce

Wiele kobiet, które śpieszyło się do szpitala, kiedy poczuły, że zaczynają rodzić, nie dojechały do niego na czas. Na świecie każdego roku grupa ciężarnych kobiet rodzi na tylnym siedzeniu taksówki. W takich sytuacjach nieoceniona jest pomoc taksówkarza, który z całą pewnością na długo zapamięta kurs.

Oryginalne miejsca porodów

Oryginalne miejsca porodówW samolocie


Kilka kilometrów nad ziemią, kiedy samolot spokojnie leci w wyznaczone miejsce, zdarzają się naprawdę rzadkie przypadki. Każdego roku kilka kobiet na świecie rodzi tam swoje dzieci. I o ile znaczna część lekarzy namawia kobiety, żeby w ostatnich tygodniach ciąży absolutnie nie korzystały z latania samolotami, to jednak zdarzają się takie przypadki. Poród w samolocie jest o tyle niebezpieczny, że nie ma tam wykwalifikowanych lekarzy oraz sprzętu medycznego, który w razie konieczności może uratować życie matki i dziecka. Na szczęście przeważająca liczba porodów w samolocie przebiega bez żadnych komplikacji, a wiele maluchów otrzymuje w prezencie dożywotni bilet na korzystanie z usług danej linii lotniczej.

Kliknij i poznaj przeciwwskazania do lotu samolotem w ciąży!


Oryginalne miejsca porodów

Oryginalne miejsca porodów


W galerii handlowej

Przygotowujesz się do roli matki i coraz częściej zaglądasz do galerii handlowych w poszukiwaniu ubranek i akcesoriów do pokoju malucha? Rok rocznie wiele kobiet właśnie podczas buszowania po sklepach dostaje skurczy porodowych. Na szczęście większość galerii handlowych znajduje się w centrum miast i nie ma problemu z szybkich dojechaniem do szpitala.

Kliknij i dowiedz się, w jaki sposób prawidłowo przygotować się do porodu!

Oryginalne miejsca porodów

Oryginalne miejsca porodów


Na własnym ślubie

Piękny i wzruszający ślub, a potem udana zabawa do białego rana to marzenie większości kobiet. Zdarza się jednak również, że kobieta w dniu swojego ślubu jest już w zaawansowanej ciąży. Stres związany z przygotowaniami do uroczystości, a potem bycie przez wiele godzin w centrum zainteresowania zaproszonych gości jest czynnikiem, który przyczynia się do przedterminowego porodu.

Kliknij i poznaj wady oraz zalety porodu w wodzie!

Oryginalne miejsca porodów

Oryginalne miejsca porodówW metrze

Tłok, hałas i poruszanie się po schodach u wielu kobiet przyczyniają się do przyśpieszenia porodu. I tak, znane są przypadki, w których kobiety ciężarne, które podróżowały metrem, właśnie tam urodziły swoje dzieci. Z pomocą przyszli im pozostali pasażerowie, którzy udzielili fachowej opieki przed przyjazdem pogotowia.

Kliknij i poznaj zasady dbania o siebie i dziecko w czasie ciąży!

Oryginalne miejsca porodówOryginalne miejsca porodówOpracowanie: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 19.10.2012 (aktualizacja: 2012-10-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
CarolineC
Mojej znajomej puściły wody w restauracji, w otoczeniu minibrowarów, stolików i krewetek. Ja osobiście bałabym się rodzić w warunkach innych niż szpital, ale ponoć to wspaniała przygoda i wspomnienie na całe zycie :)
Dodano: 2013-04-29 11:07:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×