Pielęgnacja skóry niemowląt

"Delikatne jak pupa niemowlaka' - to określenie na coś naprawdę wrażliwego. Jeżeli jesteś mamą niemowlaka, powinnaś zadać o to, aby jego skóra była w odpowiedni sposób pielęgnowana.

baby.jpg

O skórę niemowląt należy dbać ze szczególną uwagą i systematycznością. Powinnaś zwracać przede wszystkim uwagę na zawartość substancji znajdujących się w środkach myjących i kosmetykach nawilżających skierowanych do niemowląt i małych dzieci.

Czy wiesz, że skóra niemowlaka jest aż pięciokrotnie cieńsza od skóry dorosłego człowieka?  W dodatku nie posiada ona jeszcze odpowiednio wykształconej warstwy ochronnej. Dlatego tak łatwo jest ją podrażnić i uszkodzić. Staraj się kupować kosmetyki bezzapachowe (najlepiej te, które znajdziesz w aptece), unikniesz wtedy ryzyka, że Twoja pociecha może być uczulona na zawarte w produkcie substancje wzmacniające zapach.

ABC mycia skóry niemowląt

Niemowlęta należy myć regularnie oraz w odpowiedni sposób. Codziennie myj twarz oraz dłonie swojej pociechy (lub więcej - w zależności od sytuacji). Jeżeli zmieniłaś pieluchę, umyj okolice pupy niemowlaka. Jeżeli chodzi o codzienną kąpiel, to tu zdania są podzielone. Część osób twierdzi, że takie kąpiele mogą zabezpieczyć skórę malucha przed wysuszeniem. Jednak obecnie lekarze odradzają tak częste kąpiele.

Bardzo ważne jest, aby niemowlęta były myte oraz nawilżane produktami adresowanymi bezpośrednio do nich. Nie próbuj zatem eksperymentów z Twoimi balsamami do ciała czy szamponami do włosów. Twoje dziecko wymaga bowiem znacznie łagodniejszych produktów pielęgnacyjnych, które będą  dobrze tolerowane przez błonę śluzową, aby nie podrażniały oczu.

Linomag - olejek do kąpieliMustela - balsam do ciałaNivea Baby - krem pielęgnacyjny

1. Olejek do kąpieli dla dzieci i niemowląt, Linomag, cena: ok. 8 zł / 150 ml.

2. Kojący balsam dla dzieci od pierwszych dni życia, Mustela, cena: ok. 22 zł / 40 ml.

3. Krem pielęgnacyjny, hipoalergiczny, Nivea Baby, cena: ok. 10 zł / 200 mlTekst: Emilia Czaczkowska

Korzystałam z książki "Pielęgnacja ciała" Sabine Bender

Wydawnictwo MedPharm Polska

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Miej oko na oczy 

Dopasuj sport do potrzeb dziecka 

Dorosłe choroby w dziecięcym świecieDodał(a): Emilia Czaczkowska , Poniedziałek 14.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
migotka
JAKI SŁODKI BOBAS:)
Dodano: 2012-01-19 11:49:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×