Powstała książka, która pomoże wam uśpić dziecko

Uwaga, działa także na dorosłych.

Powstała książka, która pomoże wam uśpić dziecko

Znacie nadszarpnięte noce z powodu bezsenności dziecka? Nie tylko rodzice na tym cierpią, ponieważ dzieci także nazajutrz nie mają siły i są ospałe. Tym problemem zajął się Carl Johan Forssen Ehrlin, szwedzki pisarz i psycholog, który na co dzień szkoli mówców i trenerów.

Kiedy rozmawiał on ze swoją mamą, zauważył, że jak ściszył oraz zwolnił mówienie, jego matka zasnęła. Wtedy w głowie zrodziła mu się myśl, aby napisać książkę, która ułatwi usypianie dzieci. W trakcie jej tworzenia czerpał wiedzę ze swoich własnych doświadczeń z nauczania ludzi wystąpień publicznych, a także wiedzy z zakresu komunikacji międzyludzkiej. 

Zobaczcie także: CO ZROBIĆ, ŻEBY NIEMOWLĘ ŁADNIE ZASYPIAŁO? KILKA SPOSOBÓW

Książka nosi tytuł "Kaninen som så gärna ville somna", czyli "Króliczek, który chciałby już zasnąć", liczy 26 stron i opiera się na psychologicznych trikach. W czasie jej czytania rodzice mają za zadanie m.in. ziewać, różnicować tempo oraz ton czytania, czy akcentować pewne słowa. Pomimo tego, że w książce są kolorowe ilustracje, warto aby dziecko mimo wszystko na nie nie patrzyło, tylko zrelaksowało się, zamknęło oczy i wsłuchiwało w przekazywaną przez rodzica treść, w myślach utożsamiając się z głównym bohaterem.

Zobaczcie także: NIESAMOWITA REAKCJA 5-LATKA NA INFORMACJĘ O TYM, ŻE ZOSTANIE BRATEM

Aby rodzice wiedzieli o co dokładnie chodzi, autor nagrał, jak sam czyta tę książkę. Zrobił to też dla swojego syna Leona jeszcze przed jego narodzeniem. Materiał puszczał synowi, kiedy ten był w brzuchu matki, a po urodzeniu, kiedy dziecko usłyszało to nagranie, także szybciej zasypiało. 

Według rodziców, książka jest niesamowita. Rozwiązała problem tych, którzy borykali się z usypianiem swoich pociech. Doczekała się ona już 7 tłumaczeń, m.in. na język włoski, portugalski, niemiecki, francuski. 

Czekacie na polskie wydanie tego hitu?Zobaczcie także: 

ID galerii:725

Foto: Shutterstock

Dodał(a): Natalia , Niedziela 30.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×