Produkty dla dzieci od Johnson&Johnson mogą zawierać rakotwórcze składniki?

Zdrowie dzieci zawsze stawiamy na pierwszym miejscu. Niestety okazuje się, że sięgając po sprawdzone produkty znanej marki możemy narazić nasze dzieci na spore niebezpieczeństwo.

szampon dla dzieci.jpg

Produkty dla dzieci od Johnson&Johnson mogą zawierać rakotwórcze składniki?

Jakiekolwiek produkty dla dzieci powinny być produkowane z nadmierną ostrożnością i przy zachowaniu mocno zaostrzonych norm. W końcu kiedy chodzi o zdrowie najmniejszych nie powinno być żadnych odstępstw. 

Mimo wielu wyznaczonych zasad produkcji szamponów dla dzieci, oliwek, czy innych produktów pielęgnacyjnych okazuje się, że mogą się w nich pojawić składniki, które zdecydowanie nie są bezpieczne dla naszych dzieci. 

Zobacz też: JAK KĄPAĆ NOWORODKA? OTO KILKA CENNYCH WSKAZÓWEK 

Znana firma Johnson&Johnson, która gości także na polskim rynku, przyznała, że w produkowanych przez nich szamponach dla dzieci mogą znajdować się związki chemiczne, które mogą podrażniać skórę, oczy, drogi oddechowe, a także zwiększać ryzyko wystąpienia białaczki.

kąpiel noworodka.jpg

Produkty do kąpieli dla dziecka powinny być jak najbardziej naturalne

Mowa tu o kwaternium-15, powiązanym z formaldehydem, który ma szkodliwy wpływ na nasz organizm i może wywoływać raka. Co więcej, The North American Content Dermatitis Group twierdzi, że kwaternium-15 jest jednym z najbardziej znaczących alergenów kontaktowych u dzieci. 

Zobacz też: ZOBACZCIE NIEZWYKŁĄ KĄPIEL DZIECKA 

To nie wszystko. W produktach Johnson&Johnson znajduje się także inny niebezpieczny składnik chemiczny -  1,4-dioksan, który także ma niebezpieczne właściwości rakotwórcze. Ten związek chemiczny może być toksyczny dla mózgu i prowadzić do uszkodzeń ośrodkowego układu nerwowego oraz uszkodzenia nerek, czy wątroby.

 

Firma twierdzi, że te produkty, które zawierają wymienione wyżej składniki mają je w ilościach, które nie zagrażają, a w niektórych krajach taka ich ilość jest dopuszczalna. Zapewne właśnie z tego powodu marka nie śpieszy się bardzo z wycofaniem produktów zawierających niepokojące środki chemiczne. Warto wspomnieć jednak, że są też kraje, w których używanie tych środków w produktach konsumenckich jest surowo zabronione - raczej nie bez powodu.

Nie trzeba od razu rezygnować z tej właśnie marki, gdyż wypuszcza ona także produkty pozbawione wątpliwych składników.  Jedyny sposobem na ochronę jest baczniejsze czytanie etykiet produktów, które kupujemy dla naszych dzieci, nie tylko z tej firmy. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 28.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Sprawdź co piszą o tobie w necie, może jesteś królem / królową internetów^^ na http://www.expartner.info
Dodano: 2015-09-29 22:13:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×
  • Szampon wszystko umyje

    szampony dla dzieci

    Kąpiel Twojego dziecka wcale nie musi być jedynie koniecznością. Może to być również wspaniała zabawa, która jeszcze bardziej Was zintegruje. czytaj więcej