Pytania, które wciąż sobie zadajesz, po obejrzeniu filmu „Kevin Sam W Domu”

Ten film nieprzerwanie od 24 lat jest prawdziwym hitem Świąt Bożego Narodzenia. Chłopiec, który został sam w domu, jest ulubieńcem wielu rodzin. Film zna każdy i pewnie setki tysięcy osób potrafią cytować go z na pamięć, jednak czy na temat rodziny McCallister wiemy na pewno wszystko?

kevinmain.jpg

Z czego żyje rodzina McCallister?

Rodzina mieszka w pięknym domu, w którym znajduje się dwanaście sypialni. Tata Kevina płaci za świąteczny przelot całej rodziny do Europy, co w tamtych czasach mogło osiągnąć koszt nawet trzydziestu tysięcy dolarów! W filmie ani razu nie pada odpowiedź na to pytanie. Zatem, z czego utrzymują się McCallisterowie?


Dlaczego policjant stoi w przedpokoju?

Czy nikomu nie wydaje się dziwne, że wydział policji wysyła policjanta do przypadkowej rodziny, tylko po to, aby zapytać, czy wybierają się na wakacje świąteczne? 


Dlaczego wszyscy są niemili dla Kevina...

choć to jego starszy brat jest prawdziwym nicponiem? Mama Kevina mówi do niego ”jest piętnaście osób w tym domu, ale to ty jesteś jedynym, który ma prawdziwe kłopoty”! Czy to nie Buzz zasługuje na karę na strychu? Przecież poradziłby sobie świetnie z włamywaczami mającymi ochotę na rabunek posiadłości rodziny.


Dlaczego Kevin nie słyszał szykującej się rano rodziny?

Kiedy dzwoni budzik, w domu zaczyna się rodzinny armagedon. Wszyscy biegają po pomieszczeniach, krzycząc z przerażenia przed spóźnieniem na samolot, a spakowane walizki spadają ze schodów. Dlaczego Kevin nie usłyszał tego zamieszania?


Dlaczego obce dziecko przeszukuje walizki rodziny?

Jak to się stało, że Kevin przespał całe zamieszanie, ale jakieś obce dziecko jest o 7 rano przed domem i w samochodzie, który ma zawieźć rodzinę na lotnisko, przeszukuje ich bagaże? Czy to nie jest dziwne?


Dlaczego dzieci nie zauważyły zniknięcia Kevina?

Przecież przed wyjazdem spędzili niezliczoną ilość czasu na jego dręczeniu. Czy naprawdę nikt nie zauważył, że w samolocie lub samochodzie nie ma chłopca? Przecież tak bardzo im przeszkadzał. Dlaczego żaden z dorosłych nie upewnił się, czy dzieci są przypięte pasami bezpieczeństwa przed startem samolotu?


Dlaczego linia lotnicza nie udostępnia miejsca?

Przecież zaginęło 8-letnie dziecko! 


Dlaczego policja nie staje na rzęsach, aby znaleźć zaginione dziecko?

Znudzony policjant puka do drzwi rodziny i kiedy nikt nie odpowiada, od razu się poddaje? Czy prawdziwa policja w ten sposób szukałaby zaginionego dziecka? Mógł być więziony przez porywaczy!


Dlaczego 8-letnie dziecko ma obsesję na punkcie czarno-białego filmu o gangsterach?

I dlaczego mężczyzna, który przyniósł pizze, nie zadzwonił po policję zaraz po tym, jak ktoś próbował go zamordować?


Znacie odpowiedzi na te pytania? Koniecznie się nimi z nami podzielcie!

Zdjęcie: Youtube