Seans z dzieckiem i dla dziecka

Chcesz być na bieżąco w kinowym repertuarem? Nie zawsze masz możliwość zostawić swoją pociechę z dobrą opieką, a samej zrelaksować się w kinie? Teraz to już niee jest przeszkoda. Wiele kin w Polsce wychodzi z ofertą dla mam z małymi dziećmi. Możesz zabrać malucha ze sobą i obejrzeć najnowsze filmowe przeboje.

kino

Seans z dzieckiem i dla dziecka


Multikino, cała Polska

Multikino w osiemnastu miastach Polski w każdą środę o godzinie 12.00, organizuje pokaz filmu  z bieżącego repertuaru dla mam z małymi dziećmi (wiek od 0 do 3 lat). Warunki na sali kinowej dostosowane są do potrzeb najmłodszych:

- dźwięk jest przyciszony,

- jest włączone delikatne światło,

- do dyspozycji mam jest przewijak i pieluchy jednorazowe,

- przygotowany jest kącik zabaw dla starszych pociech,

- temperatura jest lekko podwyższona (oczywiście w gorące dni klimatyzacja jest włączona, ale dostosowana dla najmłodszych uczestników seansu).

Wszystkie te warunki są bardzo sprzyjające maluchom, mogą zarówno spać, jak i oddawać się zabawom, a mamy i tatusiowie obejrzeć w spokoju film, nie martwiąc się że ich dzieci płaczą albo nie mówią ściszonym głosem. I nawet jeśli karmisz, nie musisz się martwić odciąganiem pokarmu, przecież maluszek jest cały czas przy Tobie.

Kino "Muranów", Warszawa 

Kino "Muranów" razem z Fundacją MaMa organizuje seanse dla rodziców i opiekunek z małymi dziećmi (od 0 do 6 lat). W kinie przygotowany jest kącik dla starszych dzieci, gdzie znajdą kredki, książki oraz zabawki, a zajmą się nimi w trakcie seansu doświadczone animatorki. Z pełnym spokojem można się oddać pełnej kontemplacji wyświetlanego filmu. Co więcej nawet barek kina wyposażony jest w dziecięce menu!

Poranki rodzinne, czyli czas dla całej rodziny, w każdą sobotę, który jest "alternatywą dla telewizora" (jak samo Kino Muranów się reklamuje). Wyświetlane są wtedy kultowe polskie kreskówki, wolne od przemocy, które rzadko wyświetlane są w telewizji. Czego chcieć więcej?

Kino Pod Baranami, Kraków 

"Baranki w pieluchach", tak Kino Pod Baranami nazwało seanse adresowane do mam z małymi dziećmi. Odbywają się one w każdy czwartek i tak jak, w Multikinie czy kinie Muranów, warunki są dostosowane zarówno dla niemowlaków, jak i dla dzieci troszkę starszych. Znajdziemy tu przewijak, zabawki, no i oczywiście przemiłą obsługę. Należy zaznaczyć, że wszystkie seanse odbywają się na pierwszym albo drugim piętrze kamienicy, w której mieści się kino, ale zawsze jeden pracownik kina jest oddelegowany do wnoszenia wózków na górę.  


Kino "Muza", Poznań 

Seanse dla rodziców z dziećmi jest organizowany w każda niedzielę o godzinie 12. Godzina ta wybierana jest przez kina nie przypadkowo, dla najmłodszych dzieci, to przecież czas drzemki, której przyciszony dźwięk i przygaszone światło w trakcie seansu, bardzo sprzyja. Kino Muza przygotowało również swój barek na potrzeby maluchów. A starsze dzieci mają przygotowany swój kącik do zabawy.

Poranki rodzinne - to czas organizowany przez kino Muza dla całej rodziny, w każdą sobotę. Kino Muza postawiło na kreskówki, które wyświetlane były jako wieczorynki, co na pewno ucieszy i sprawi przyjemność starszemu pokoleniu. Dzieci za to będą mogły odkryć kultowe bajki, które na pewno przypadną im do gustu. Po 50 minutach seansu, organizowane są warsztaty artystyczne dla dzieci, które bawią i rozwijają.

Tekst: Ewa Nenko

Źródło: MilionKobiet.pl 

Przeczytaj również: 

Zabawy z maluszkiem

Bądź dobrym rodzicem 

Znajdź czas dla dziecka 


Dodał(a): Ewa Nenko , Wtorek 26.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.