Starasz się o dziecko? Zobacz, jak naturalnie zwiększyć swoje szanse!

Podjęliście najważniejszą decyzję w życiu- chcecie zostać rodzicami. Staracie się od kilku miesięcy i... nic? Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc swojemu organizmowi!

staraniaodziecko.jpg

Podjęliście najważniejszą decyzję w życiu- chcecie zostać rodzicami. Staracie się od kilku miesięcy i... nic? Zobacz, w jaki sposób możesz pomóc swojemu organizmowi!


Dobrze zaplanowany kalendarzyk to nie wszystko. Badania dowodzą, że nawet co czwarta para w Polsce może mieć problem z zajściem w ciążę. Mają na to wpływ nie tylko czynniki fizyczne, ale także psychika i nawyki, na które być może nawet nie zwracasz uwagi. Na początku powinnaś przyjrzeć się swojej diecie - to właśnie ona może stać Wam na przeszkodzie! I nie chodzi tutaj jedynie o nadwagę, ale także o niedowagę. Nieprawidłowości związane z wagą znacznie zaburzają gospodarkę hormonalną Twojego organizmu. Co ciekawe, u mężczyzn każde dodatkowe 10 kg zaniża płodność nawet o 10 %!


Zwróć uwagę na Waszą aktywność fizyczną. Nie musisz od razu zacząć biegać na siłownię- chodzi o umiarkowany ruch. Jeżeli masz siedzący tryb życia, wystarczy kilka spacerów w tygodniu. Może to być doskonały sposób na wspólne spędzanie czasu! Pamiętaj także o odstawieniu antykoncepcji odpowiednio wcześnie. Zastanów się również, czy faktycznie wiesz, co jesz. Swojemu mężczyźnie powinnaś dostarczać składniki bogate w witaminę E - znajdziesz ją w olejach roślinnych i orzechach włoskich. Niezbędne dla Was obojga będą także kwasy tłuszczowe- najwięcej jest ich w rybach. Do produkcji żeńskich hormonów niezbędna jest witamina A. Znajdziesz ją w marchewce, pietruszce czy sałacie. Oprócz tego, co jeść, powinnaś także pamiętać o składnikach, których unikać. Produkty, które mogą znacznie przyczynić się do problemów z poczęciem, to między innymi alkohol, kawa, węglowodany i tłuszcze trans. 

Róbcie to... z głową!

Zanim zaczniesz starać się o dziecko, koniecznie uporządkuj wszystkie sprawy, które Cię stresują. U kobiet długotrwały stres może całkowicie rozregulować owulację. Postaraj się także nie stresować, jeżeli po kilku miesiącach nadal Wam nie wychodzi. W ten sposób wytworzysz zamknięte koło- starania o dziecko zaczną kojarzyć Ci się z nieprzyjemnym obowiązkiem. Do rodzicielstwa warto podejść z dystansem i spokojem!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 08.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
u nas chyba pomogło branie przez męża cynku. My mieliśmy w tabletkach chellaflex cynk. Czasem proste sposoby są najlepsze ;)
Dodano: 2016-10-31 21:15:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×