Szczepionki MMR naprawdę wywołują autyzm? Są najnowsze wyniki badań

Ostatnio bardzo często można spotkać się z obawami dotyczącymi szczepienia dzieci. Czy szczepionki na odrę, świnkę i różyczkę wywołują autyzm? Oto najnowsze wyniki badań.

szczepienia.jpg

Szczepionki MMR naprawdę wywołują autyzm? Są najnowsze wyniki badań

 

W ostatnim czasie bardzo dużo dyskutuje się i mówi na temat szczepionek na odrę, świnkę czy różyczkę. Nie wszyscy są chętni do tego, by szczepić swoje dzieci. Dlaczego?

Wśród naszego społeczeństwa rozprzestrzeniła się informacja o tym, że popularne szczepionki MMR mogą wywoływać u dzieci autyzm. Ta informacja była już demontowana wielokrotnie. Mimo wszystko nadal nie wszyscy w to wierzą.

Dla tych, którzy nie są jeszcze do końca przekonani jest kolejny dowód. Przeprowadzone na szeroką skalę badania potwierdzają, że szczepionki te nie są odpowiedzialne za wywołanie autyzmu u dzieci. 

 

- Badania pokazały, że nawet u dzieci w grupie wysokiego ryzyka szczepionka nie odgrywała roli w wywołaniu choroby. Niestety nadal nie wiemy co może być przyczyną wywołania autyzmu, ale wiemy, że nie są to szczepionki MMR - mówi dr Anjali Jain, główny koordynator najnowszych badań. 

Naukowcy przeanalizowali wyniki ponad 95 tys. dzieci, których rodzice złożyli roszczenia ubezpieczeniowe w latach 2001 - 2012. Z analizy wynika, że szczepionki nie miały wpływu na to, czy u dzieci rozwinął się autyzm.

Zobacz też: JAK DZIAŁAJĄ SZCZEPIONKI I CZYM TAK NAPRAWDĘ SĄ? 

Ważnym spostrzeżeniem był także fakt, że autyzm rozwinął się u 8,6 procent badanych dzieci, które nie zostały zaszczepione, natomiast wśród tych, które to szczepienie przyjęły, procent wynosił jedynie 3,8.

Zaszczepienie dziecka nie zwiększa zatem prawdopodobieństwa rozwinięcia u niego autyzmu, natomiast nie zrobienie tego, z pewnością zwiększa ryzyko wystąpienia chorób zakaźnych

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 22.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Gdyby przyznali, że to przez ich szczepionki, to musieli by wypłacać wielomilionowe odszkodowania, Więc dopóki mogą i mają kasę i wpływy mieszają ludziom w głowach siejąc dezinformacje.
Dodano: 2016-04-16 14:19:05 Zgłoś nadużycie
Anonim
Muszą zaprzeczać bo koncerny farmaceutyczne zarabiają krocie na szczepionkach i nawet wiele poszkodowanych dzieci nie robi na nich wrażenia
Dodano: 2015-04-26 19:10:02 Zgłoś nadużycie