Tampony uczą dzieci czym jest okres - To kolejna kontrowersyjna piosenka szwedzkiej telewizji

Pojawiła się kolejna edukacyjna piosenka, która tym razem szwedzkim dzieciom ma przybliżyć czym jest... okres. Zobaczcie sami.

tańczące tampony.jpg

Tampony uczą dzieci czym jest okres - To kolejna kontrowersyjna piosenka szwedzkiej telewizji

Jakiś czas temu w sieci zawrzało, gdy zaczęła się rozprzestrzeniać edukacyjna piosenka, w której główną rolę grały śpiewające narządy płciowe. Niektórzy wyrażali spore oburzenie, inni wręcz przeciwnie - twierdzili, że jest to bardzo dobry sposób na edukację seksualną dzieci.

Okazuje się, że na jednej piosence się nie skończyło. Ze Szwecji napływa kolejny edukacyjny hit, który tym razem ma przybliżyć dzieciom, a także innym, czym jest... miesiączka. 

Zobacz też: NARZĄDY PŁCIOWE W PROGRAMIE DLA DZIECI - TO NIE ŻART! 

Tym razem główną rolę grają tampony, które w piosence tłumaczą dzieciom czym jest kobiecy okres, a także dlaczego dziewczynki nie powinny się go wstydzić. W piosence autorzy chcieli przybliżyć wszystkim, że miesiączka jest oznaką tego, iż organizm kobiety funkcjonuje prawidłowo i jest to coś zupełnie normalnego.

 

W teledysku tampony przerobione na marionetki oraz grupa nastolatków i najmłodszy prezenter telewizji, która wyprodukowała piosenkę, śpiewają między innymi tak:

"To coś czasem zdarza się dziewczynom

Zazwyczaj nie lubią o tym mówić

Może są tym lekko zawstydzone

Nie chcą, abyśmy cokolwiek o tym wiedzieli

Ale wiemy, że to coś całkowicie normalnego"


Stacja, która wypuściła obie edukacyjne piosenki motywuje swoje działania edukacją seksualną dzieci już od najwcześniejszych lat. Czy taki sposób jest dobry i czy takie działania są potrzebne? Opinie także w naszym społeczeństwie są podzielone.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Niedziela 18.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar

Zobacz również

×