Trojaczki urodziły się w odstępie... 3 lat! jak to możliwe?

Medycyna wciąż idzie do przodu, co sprawia, że rzeczy, które kiedyś były nieosiągalne dziś się zdarzają. Poznajcie historię mamy pewnych trojaczków.

trojaczki.jpg

Trojaczki urodziły się w odstępie... 3 lat! jak to możliwe?

Medycyna wciąż się rozwija, co sprawia, że czasem zdarzają się historie, w które ciężko uwierzyć. I choć z medycznego punktu widzenia wszystko jest proste i oczywiste, to nam nadal ciężko jest dać wiarę pewnym historiom.

Pewna kobieta w Wielkiej Brytanii postanowiła poddać się zabiegowi zapłodnienia in vitro, by stać się mamą. Niestety pierwsza kuracja okazała się nieskuteczna, jednak kobieta nie poddała się i postanowiła spróbować w innym miejscu.

Zobacz też: BYLI PEWNI, ŻE NOWORODEK UMRZE... W RAMIONACH RODZICÓW NAGLE ODZYSKAŁ ŻYCIE 

Kiedy przeszła ponowne leczenie, tym razem w CARE Fertility w Nottingham, lekarzom udało się uzyskać 5 z powodzeniem zapłodnionych jajeczek. Dwa z nich zostały umieszczone w macicy kobiety, a pozostałe umieszczono w zamrażarce.

 

Zabieg inseminacji przebiegł pomyślnie, kobieta zaszła w ciążę i urodziła zdrowego chłopczyka George'a. Macierzyństwo spodobało jej się tak bardzo, że postanowiła znów przejść całą procedurę i ponownie spróbować zajść w ciążę używając zamrożonych wcześniej jajeczek, do których zapłodnienia doszło w tym samym czasie co George'a.

Zobacz też: KOBIETA URODZIŁA BLIŹNIĘTA, KTÓRE... BIOLOGICZNIE MAJĄ RÓŻNYCH OJCÓW - JAK TO MOŻLIWE? 

Mimo dość późnego wieku kobiety, wprowadzono do jej macicy 2 zarodki, a po 2 tygodniach okazało się, że znów będzie mamą. Druga ciąża okazała się jednak bliźniacza. 9 miesięcy później na świecie powitano Noe i Lilah.

- To jest niesamowite, że moje trojaczki urodziły się trzy lata od siebie. Ludzie nie mogą uwierzyć, kiedy mówię im, że tak naprawdę wszystko odbyło się w jednym czasie. - mówi kobiet. 

Z medycznego punktu widzenia więc George oraz bliźnięta, mimo upływu 3 lat, są trojaczkami. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 11.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
są bliżnięta jedno jajowe i dwu jajowe,widzę że tu ciemnogród
Dodano: 2015-06-09 20:06:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
co za głupota... czyli jak ktoś ma zamrożone 12 zarodków znaczy, że jest/będzie matką dwunastoraczków???
Dodano: 2015-05-12 09:44:25 Zgłoś nadużycie
Anonim
Skoro lekarzom udało się uzyskać 5 zapłodnionych jajeczek, a bliźniaki, trojaczki, etc. powstają w wyniku podziału jednego jajeczka to nie rozumiem na jakiej podstawie ona twierdzi, że ma trojaczki? Ilość użytych komórek jajowych świadczy o tym, ze zarodki dzieci wytwarzały się z różnych komórek, a nie z jednej, tej samej.
Dodano: 2015-05-12 07:20:13 Zgłoś nadużycie
Anonim
Co za bzdury. . Dzieci z in vitro często są poczynane w tym samym czasie.. na tym to polega
Dodano: 2015-05-12 07:17:40 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×